Prezidentská bitva na stadionu: duel Zelenského a Porošenka může sledovat 70 000 lidí

ČTK ČTK
16. 4. 2019 23:43
Soupeři v boji o post ukrajinského prezidenta Volodymyr Zelenskyj a Petro Porošenko se dohodli na uspořádání veřejné debaty na velkém kyjevském stadionu Olimpijskyj, která by se měla uskutečnit v pátek večer, dva dny před rozhodujícím druhým volebním kolem. Oznámil to dnes mluvčí Porošenkova volebního štábu. Na scénáři debaty se ale poradci ještě neshodli, upozornil.
Volodymyr Zelenskyj na tiskové konferenci.
Volodymyr Zelenskyj na tiskové konferenci. | Foto: ČTK

Dojednávání debaty prezidentských kandidátů trvá už několik dní, podle volebního zákona jsou finalisté prezidentského souboje povinni debatu uspořádat, nikoli ovšem na sportovním stadionu. Jejich souboj se má odehrát ve studiu ukrajinské veřejnoprávní televize. Zda se televizní debata uskuteční, není známo. Favorit voleb Zelenskyj takový formát označil za "sovětský přežitek".

O tom, jak by měla diskuse na kyjevském stadionu probíhat, se stále jedná, napsala agentura Interfax. Zatímco Zelenskyj prý chce uspořádat okázalé volební show, Porošenkův štáb trvá na střízlivé, věcné debatě. Na stadion Olimpijskyj se vejde 70.000 lidí, vstup má být zdarma.

Podle průzkumu ukrajinské sociologické společnosti KMIS voliči o předvolební debatu příliš velký zájem nemají. Za rozhodující impuls pro výběr kandidáta diskusi považuje jen necelých 15 procent Ukrajinců, 51 procent dotázaných nepovažuje průběh debaty za důležitý.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy