Přes milion Venezuelanů protestovalo v Caracasu proti vládě

ČTK ČTK
2. 9. 2016 0:08
Přes milion Venezuelanů z celé země ve čtvrtek v Caracasu demonstrovalo za referendum o odvolání prezidenta Nicoláse Madura. Ten svolal shromáždění svých příznivců do centra města, kde opozici označil za pučisty. Pochodu na Caracas se Madurův režim snažil v předchozích dnech zabránit, pozatýkal řadu aktivistů a nevpustil do země několik zahraničních novinářů. "Ukázali jsme světu důležitost Venezuely, která chce změnu. Je to historický pochod. Dnes začíná závěrečná část našeho boje," řekl politik a opoziční mluvčí Jesús Torrealba. Počet účastníků demonstrace vyčíslil mezi 950 000 a 1,1 milionu, což je podle něho nejpočetnější politické shromáždění za několik posledních desetiletí.
Venezuelský prezident Nicolás Maduro.
Venezuelský prezident Nicolás Maduro. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Kosovo uznává méně než 100 ze 193 států OSN, uznání stáhla Ghana

Uznání Kosova už stáhlo 16 zemí, a nezávislost této bývalé jihosrbské provincie tak nyní podporuje méně než 100 ze 193 členských států OSN. O víkendu přišla do Bělehradu příslušná nóta z Ghany, informovala agentura Tanjug.

Srbsko tím zaznamenalo další úspěch ve svém diplomatickém úsilí přesvědčovat země, které uznaly nezávislost Kosova, aby od tohoto svého rozhodnutí ustoupily. Priština to ostře kritizuje a loni kvůli snaze Srbska o její diplomatické blokování zavedla stoprocentní cla na dovoz srbského zboží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy