Přeložte bunga-bunga. Svědkyně: Orgie! Premiér: Hudba!

Radim Klekner Radim Klekner
28. 1. 2011 10:33
Milánská prokuratura dala k dispozici poslancům stovky stran z vyšetřování premiéra
Silvio Berlusconi všechna obvinění, že si platil luxusní prostitutky odmítá jako útok "rudých" soudců
Silvio Berlusconi všechna obvinění, že si platil luxusní prostitutky odmítá jako útok "rudých" soudců | Foto: Reuters

Řím - Italský premiér Silvio Berlusconi si může právem stěžovat, že je nejpronásledovanějším mužem v dějinách.

Žádný jiný politik nerozpoutal totiž tolik afér jako on. Žádný jiný nebyl ve středu zájmu médií tak často jako on. A proti žádnému nebylo vedeno tolik soudních procesů jako proti němu.

Poslední z afér, spojená s mladistvými prostitutkami, které si Berlusconi zval do své milánské vily, ale vzbuzuje nevoli nejen mezi levicovou a centristickou opozicí.

Čtyřiasedmdesátiletého premiéra kritizuje také katolická církev a čím dál více i italští podnikatelé. Ti se obávají, že předseda vlády ve své touze udržet se za každou cenu u moci začíná vážně poškozovat obraz své země v zahraničí.

Bunga-bunga? Jen karaoke

Berlusconi se proto rozhodl přejít do protiofenzivy. Stovky stran přepisů z výslechů svědků, které nyní dala milánská prokuratura k dispozici poslancům, označil za manipulaci a cílený útok "rudých soudců".

V jedné ze svědeckých výpovědí popisuje arabská tanečnice Maria Makdúmová seance, na nichž mladé dívky tančily před předsedou vlády napůl nahé.

"A teď si dáme bunga-bunga, oznámil nám," tvrdí Makdúmová. "Těch, co tančily polonahé, se dotýkal na intimních místech... Za účast na večírku jsem dostala 7000 eur."

Berlusconi podobná nařčení odmítá. Dívky po večeři podle jeho slov pouze provozovaly karaoke, tedy zpěv s mikrofonem doprovázený původní hudbou.

"Nemám k tomu co říct," citoval jeho slova deník La Repubblice. "Je to skandální."

Poslancům pak předvedl přepisy výpovědí desítek osob, které se údajně rozhodly svědčit v jeho prospěch. Opozice tvrdí, že podobně jako při nedávném hlasování o důvěře, kdy na jeho stranu na poslední chvíli přešli tři poslanci, Berlusconi "svědky" podplatil.

Pokud se ovšem prokáže, že si platil mladistvé prostitutky, hrozí mu až tři roky vězení. Jména prvních dvou dívek již prokuratura má k dispozici.

Živý vstup do talk-show

Velkou nevoli vyvolal premiér také svým pondělním živým vstupem do talk show známého levicového komentátora Lada Garnera, vysílané na televizním kanále La7.

Tomu viditelně rozčílený premiér telefonicky vynadal, že jeho pořad je "odporný, hnusný, zkreslující a opovrženíhodný".

Larner, který zesměšňoval Berlusconiho snahy zamést také poslední ze svých afér pod koberec, předsedu vlády před několika stovkami tisíc televizních diváků upozornil, že je "nevychovaný klacek".

Nicole Minettiová, někdejší Berlusconiho zubní hygienistka
Nicole Minettiová, někdejší Berlusconiho zubní hygienistka | Foto: Reuters

K premiérovi se nyní otočila zády také jeho někdejší zubní hygienistka a současná regionální poslankyně za vládní stranu Lid svobod Nicole Minelliová. Právě ta svého času pomáhala shánět dívky do premiérovy vily.

"E pezzo di merda," řekla před vyšetřovateli o předsedovi vlády, který údajně "zničil její život". V řadě případů již prokuratura zajistila dárky a peníze, které premiér dívkám za účast na tanci "bunga-bunga" a následný sex dával. 

Pezzo znamená kus. Merda je expresivní výraz pro výkal.

 

 

Právě se děje

před 6 minutami

Po zřícení části obytného domu u Miami se pohřešuje 51 lidí, řekla místní činitelka televizi CNN. Podle starosty počet obětí pravděpodobně naroste.

Další zprávy