Překvapení se nekonalo. Ruské komunální volby vyhráli kandidáti Kremlu

ČTK ČTK
14. 9. 2015 17:16
Částečné nedělní volby v Rusku, při nichž voliči rozhodovali o obsazení zhruba čtvrtiny gubernátorských křesel a 11 regionálních sněmů, ovládli kandidáti kremelské strany Jednotné Rusko s velkou převahou už v prvním kole. Zaostal jen kandidát Sergej Jerošenko v Irkutské oblasti, jemuž chybělo půl procenta do potřebné nadpoloviční většiny. Opozice neuspěla. Kandidáty opozice většinou místní volební komise k volbám ani nepustily, převážně s odůvodněním, že opoziční politici neshromáždili dostatečný počet podpisů pro registraci.
Prezident Putin, premiér Medveděv a v pozadí logo "jejich" strany Jednotné Rusko.
Prezident Putin, premiér Medveděv a v pozadí logo "jejich" strany Jednotné Rusko. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 14 minutami

Skokani Polášek a Sakala postoupili na SP ve Wisle z kvalifikace

Pouze dvojice českých reprezentantů Viktor Polášek a Filip Sakala uspěla v kvalifikaci na nedělní závod Světového poháru ve skocích na lyžích ve Wisle. Roman Koudelka a Vojtěch Štursa na postup do úvodní individuální soutěže sezony nedosáhli.

Polášek skočil v kvalifikaci 114 metrů a obsadil 38. místo, Sakala zapsal o metr a půl méně a postoupil z 42. příčky. Koudelka, který vstupuje do 14. sezony v SP, doletěl po snížení nájezdu na 101 metrů. Dlouholetou českou jedničku dělily od postupové padesátky na 54. místě necelé dva body. Štursa obsadil s výkonem 104 metrů 61. příčku.

Nejdelší skok kvalifikace 133 metrů předvedl ze sníženého nájezdu Němec Karl Geiger. Obhájce velkého křišťálového glóbu za prvenství v SP Japonec Rjoju Kobajaši postoupil jako čtvrtý.

Sezonu v Polsku zahájí sobotní závod družstev.

Zdroj: ČTK
Další zprávy