Lyžování v době pandemie. Které země zavřou sjezdovky a kam naopak můžete jet?

Simona Fendrychová ČTK Simona Fendrychová, ČTK
1. 12. 2020 5:21
Na jaře si ze sjezdovek a barů přivezly nákazu koronavirem stovky lyžařů včetně těch z Česka. Alpské země tomu chtějí na začátku nové sezony zabránit. Itálie ohlásila svátky bez lyžování, do konce roku zůstanou sjezdovky zavřené i ve Francii. Německo chce zakázat lyžování plošně v celé EU, její lídři ale marně hledají shodu. Jak budou evropské sjezdovky v době pandemie vypadat?
Italské dolomity zůstanou do konce roku bez lyžařů.
Italské dolomity zůstanou do konce roku bez lyžařů. | Foto: Reuters

Itálie bez lyžařů

Sever Itálie je těžce zasažený druhou vlnou koronaviru a platí tam nejpřísnější vládní opatření. Ani v případě jejich rozvolnění ale lyžaři nebudou moci do konce roku vyrazit na sjezdovky.

Italský premiér Giuseppe Conte požaduje, aby se lyžování kvůli pandemii koronaviru zakázalo po celé Evropské unii, a to přinejmenším do ledna. "Nemůžeme si dovolit Vánoce na horách," prohlásil minulý týden. Conte chce hlavně zabránit tomu, aby se opakoval scénář z jara, kdy si turisté přivezli nákazu ze zahraničí.

Regionální vlády v Itálii požadují dokonce uzavření hranic. Pokud totiž budou sjezdovky v rakouských Alpách otevřené, bude mít rakouská konkurence obrovskou výhodu, zatímco majitelé italských skiareálů budou prodělávat.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Uvězněného ruského opozičního politika Navalného eskortují z Moskvy do jiné věznice, uvedla právnička. Podle TASS neví, kam jejího klienta vezou.

Zdroj: ČTK
před 54 minutami

Koronavirus mají v pražské zoo i lvi a gorilí samec. Příznaky mají mírné

Testování zvířat prováděné ze vzorků trusu ukázalo, že pozitivní jsou lvi indičtí e jeden gorilí samec v pražské zoo. Jejich příznaky jsou zatím velmi mírné, projevují se u lvů rýmou, resp. pokašláváním, u gorilího samce Richarda nechutenstvím a únavou. Informoval o tom ředitel pražské zoo na svém Twitteru. Zoo bude podle něj ve spolupráci s veterinární správou postupně testovat i další zvířata. "Proběhne také sekvenace vzorků, aby se zjistilo, o kterou variantu koronaviru jde," dodal.

Zdroj: Domácí
Další zprávy