Předseda komise Juncker nepojede na summit G7. Musel na akutní operaci žlučníku

ČTK ČTK
19. 8. 2019 13:11
Předseda Evropské komise (EK) Jean-Claude Juncker, který se zotavuje po operaci žlučníku, nebude ze zdravotních důvodů schopen zúčastnit se na konci tohoto týdne summitu G7 ve francouzském Biarritzu. Lékaři mu zakázali v blízké budoucnosti cestovat. Juncker, který je stále v nemocnici, kvůli akutní operaci musel přerušit dovolenou v Rakousku a vrátit se do Lucemburska, odkud pochází. Summit G7 začíná ve francouzském lázeňském přímořském letovisku v sobotu a končí v pondělí.
Jean-Claude Juncker.
Jean-Claude Juncker. | Foto: Aktuálně.cz - Xander Stockmans
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Indonéská sopka Merapi obnovila aktivitu, chrlí lávu

Nejaktivnější indonéská sopka Merapi ve středu vybuchla a do délky 1500 metrů po jejím svahu vytekla láva. Jde o její nejprudší aktivitu od listopadu, kdy úřady zvýšily stupeň nebezpečí v blízkosti sopky. Při jejím výbuchu v roce 2010 zemřelo 347 lidí.

Merapi leží na hustě obydleném ostrově Jáva, poblíž historického města Yogyakarta. Je nejaktivnější z desítek sopek na indonéském území a v nedávné době vybuchla několikrát.

Nebezpečí je nyní na druhém nevyšším stupni a úřady zakázaly vstup do pětikilometrového okruhu kolem kráteru. Merapi se zvedá do výšky 2968 metrů a vulkanologové na její zvýšenou aktivitu upozorňují od loňského listopadu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Basketbalista Wall v NBA zazářil proti bývalému týmu

První utkání proti bývalému týmu Washingtonu vyšlo v NBA rozehrávači Johnu Wallovi na výbornou. Jeho Houston přehrál Wizards jasně 107:88, přičemž třicetiletý basketbalista k vítězství pomohl 24 body a pěti asistencemi. Na druhé straně zápas nevyšel Russellu Westbrookovi, jenž sice nasbíral 19 bodů, 11 doskoků a sedm asistencí, ale prohrál v sezoně poosmé ze svých devíti vystoupení.

Výsledky NBA:

Atlanta - LA Clippers 108:99, Houston - Washington 107:88, Utah - New York 108:94.

Další zprávy