Právní experti Rady Evropy kritizují posilování moci policie v Polsku

ČTK ČTK
10. 6. 2016 19:00
Polsko se dočkalo dalšího kritického hodnocení svých zákonů ze strany Benátské komise, která je týmem právních expertů Rady Evropy. Komise v pátek uvedla, že zákon upravující policejní sledování nechává příliš prostoru pro narušování soukromí obyvatel země. Informoval o tom deník Gazeta Wyborzca. Norma schválená v prosinci parlamentem ovládaným konzervativci se stala jedním z předmětů vyhrocených sporů mezi vládou a opozicí. Zmíněný zákon rozšiřuje přístup úřadů internetovým datům a dává policii a tajným službám rozsáhlejší pravomoci ke sledování telefonické a webové komunikace. Podle kritiků to ale činí v nepřípustné míře.
Beata Szydlová
Beata Szydlová | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy