Prapravnuk německého císaře se oženil, vzal si kněžnu

ČTK ČTK
27. 8. 2011 17:30
Postupim zažila velkou slávu, zájem o někdejší vládce v Německu ožil
Prapravnuk posledního německého císaře se svou vyvolenou.
Prapravnuk posledního německého císaře se svou vyvolenou. | Foto: Reuters

Berlín - Prapravnuk posledního německého císaře a pruského krále Viléma II., kníže Georg Friedrich Ferdinand Pruský, se v sobotu oženil s kněžnou Sophií von Isenburg.

Svatba se konala v Postupimi, která bývala sídlem jeho rodiny, jež ve své době vládla většině Německa.

Ceremonie se odehrála s veškerou pompou a podle agentury AP oživila zájem Němců o někdejší vládnoucí rodinu.

Po obřadu v kostele odjeli novomanželé do zámečku Sanssouci, kde se podával slavnostní oběd a kde je v plánu ples. Svatbu přenášela místní televize.

Foto: Reuters

Novomanželovi je 35 let, jeho žena je o dva roky mladší. Oba pracují jako konzultanti v Berlíně. Georg Friedrich Ferdinand je od roku 1994 hlavou pruské královské rodiny.

Isenburgové jsou stará šlechtická rodina, jejíž kořeny sahají až do 10. století.

AP poznamenává, že i když Němci horlivě sledují dění na evropských královských dvorech, na svou vlastní aristokracii se dívají skepticky.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 10 minutami

Zeman jmenuje Balaše ministrem školství ve středu, v úterý se s ním sejde, řekl Fiala

Prezident Miloš Zeman ve středu jmenuje ministrem školství poslance hnutí STAN a ústavního právníka Vladimíra Balaše. V úterý se s ním sejde. Po pondělní schůzce s prezidentem na zámku v Lánech to novinářům řekl premiér Petr Fiala (ODS).

Místo ministra školství se uvolní na konci června, kdy hodlá rezignovat dosavadní šéf resortu Petr Gazdík (STAN). Podle Fialy už Gazdík demisi k 30. červnu podal. Ministr slíbil odstoupit kvůli kontaktům s obviněným podnikatelem Michalem Redlem z kauzy Dozimetr. Balaše do čela ministerstva navrhlo hnutí STAN, premiér se s kandidátem sešel dnes odpoledne.

Zdroj: ČTK
před 50 minutami

Policie obvinila řidiče kamionu kvůli srážce s vlakem na přejezdu ve Šluknově

Řidiče kamionu, který minulý týden zůstal stát ve Šluknově na železničním přejezdu a střetl se na něm s osobním vlakem, policie obvinila z obecného ohrožení z nedbalosti. Při nehodě utrpělo pět lidí zranění, dva lidé byli s lehkým zraněním ošetřeni v nemocnici. V případě prokázání viny hrozí 23letému cizinci až pětileté vězení. V tiskové zprávě to v pondělí uvedla policejní mluvčí Eliška Kubíčková.

Vlak se s nákladním autem střetl ve čtvrtek, ve vlaku cestovalo deset lidí. "Mladý řidič kamionu vjel na železniční přejezd, patrně nezvládl nákladní vozidlo vytočit do ulice Sukova a návěsem kamionu zůstal stát na železničním přejezdu, na kterém se spustila zvuková a světelná signalizace zabezpečovacího zařízení. Následně se střetl návěs nákladního vozidla s osobním motorovým vlakem, jedoucím ze směru z Dolní Poustevny do Rumburku," uvedla Kubíčková. Tragédii zřejmě zabránil strojvedoucí, který stačil zabrzdit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy