Auto humanitárních pracovníků v Keni najelo na minu, čtyři lidé zemřeli

ČTK ČTK
6. 6. 2017 19:55
Čtyři keňští humanitární pracovníci přišli o život, když jejich vůz najel poblíž uprchlického tábora Dadaab v provincii Garissa na minu. Tu tam zřejmě nastražili příslušníci somálské teroristické organizace Šabáb. S odkazem na prohlášení keňské vlády o tom v úterý informovala agentura AP. Vůz patřil humanitární organizaci African Development Solutions (Řešení pro africký rozvoj). V posledních třech týdnech přišlo v Keni o život nejméně 34 lidí, včetně 24 policistů. Hnutí Šabáb podniká v Keni blízko hranice se Somálskem útoky s cílem pomstít se za přítomnost keňských sil v Somálsku, které po boku tamní armády bojují od roku 2011 proti Šabábu v rámci mírových sil Africké unie (AMISOM).
Za útokem stojí patrně teroristická organizace Šabáb.
Za útokem stojí patrně teroristická organizace Šabáb. | Foto: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Amazon dostal od Evropské unie pokutu 746 milionů eur za slabou ochranu osobních údajů

Americký internetový prodejce Amazon dostal od Evropské unie pokutu 746 milionů eur (19 miliard korun) za předávání osobních údajů v rozporu s pravidly pro jejich ochranu, známými pod zkratkou GDPR. Společnost to uvedla v podrobné zprávě o hospodaření, kterou veřejně obchodované firmy ve Spojených státech musejí povinně předkládat Komisi pro cenné papíry (SEC).

Lucemburský úřad pro ochranu osobních údajů (CNPD) uložil pokutu firmě Amazon Europe Core v rozhodnutí ze dne 16. července. O hrozící pokutě v červnu s odvoláním na zdroje obeznámené se situací informoval americký ekonomický list The Wall Street Journal (WSJ). Ten ale uváděl, že částka bude činit zhruba polovinu, konkrétně přes 425 milionů dolarů (více než devět miliard korun).

"Věříme, že rozhodnutí CNPD je neopodstatněné, a hodláme se v této věci energicky bránit," uvedl Amazon. GDPR vyžaduje, aby firmy uživatele před použitím jejich osobních údajů požádaly o souhlas. Jinak jim hrozí vysoké pokuty. CNPD je v oblasti ochrany soukromí hlavním regulátorem Amazonu v EU, protože podnik má evropské ústředí v Lucembursku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy