Práce je dost, chybějí lidi

nat
31. 10. 2005 20:16
New Orleans -Hurikán Katrina zdvojnásobil nezaměstnanost ve státě Louisiana na 11,5 procenta, nejvyšší číslo v zemi, uvedla televizní stanice NBC.

Podle Jima Richardsona z Louisianské univerzity není území zasažené následky hurikánu Katrina zatím v otázkách obnovy zcela zmapováno. Neworleanského trhu práce, který se konal minulý týden, se zúčastnili nezaměstnaní z mnoha různých odvětví. Řidič autobusu, manažer lidských zdrojů, marketingový ředitel. Všichni jsou připraveni začít pracovat ihned. Ve městě, kde je nedostatek místa k bydlení a stravování, jsou nabízeny trvalé pracovní poměry v restauracích, půjčovnách aut a obchodních domech.

Paradox neworleanského pracovního trhu je v tom, že i když bylo mnoho pracovních míst ztraceno, mnoho jich zároveň zůstává neobsazeno. K obnově však nedojde bez práce, a práce zase vyžaduje lidi. Obě strany pracovního poměru proto musí být kreativní. Například McDonalds nabízí bonus 50 dolarů (hiring bonus), Burger King zase zálohu 6 000 dolarů těm, kteří se zavážou k ročnímu pracovnímu poměru. Většina nekvalifikované práce je však vykonávána přistěhovalci. Lidé si stěžují starostovi na nespravedlnost celé situace připomínající Hellerovu "hlavu 22".

 

Právě se děje

před 59 minutami

Chci, aby bylo Česko lídrem v inovacích, řekl Babiš v New Yorku

Česká republika chce být zemí budoucnosti a stát se tím, kdo v inovacích udává tón. V New Yorku to na fóru Concordia Summit, které se koná jako doprovodná akce k Valnému shromáždění OSN, prohlásil český premiér Andrej Babiš. "Jako jedna z nejvíce industrializovaných zemí v Evropě se musíme soustředit na inovace, abychom zajistili naši konkurenceschopnost," řekl Babiš. Zmínil, že národní strategie je založena na devíti tematických pilířích od podpory prostředí, které umožní vznik nových podniků, přes podporu vzdělání a výzkumu po digitalizaci a technologický rozvoj.

Zdroj: ČTK
Další zprávy