Pozorujte pandy! On-line přenos z Číny

Roman Staněk
12. 6. 2006 0:00
Peking - V rezervaci na jihozápadě Číny žijí desítky ohrožených pand velkých. Jejich život teď budou moci pozorovat lidé po celém světě přes internet.
Pandy můžete pozorovat na internetové stránce www.pandaclub.net
Pandy můžete pozorovat na internetové stránce www.pandaclub.net | Foto: Aktuálně.cz

Středisko, které sídlí v provincii S'-čchuan v mlhou zahalené horské oblasti porostlé bujnou zelení, je domovem 154 divoce žijících a osmdesáti v zajetí odchovaných pand.

 

Foto: Reuters

Sledujte pandy v rezervaci - klikněte zde

Server funguje ráno 4:00 - 4:15 a 8:00-8:15

 

 

"PandaCam bude vysílat zatím krátké segmenty od pondělí do pátku od 10:00 do 10:15 místního času (4:00 až 4:15 SELČ) a od 14:00 do 14:15 místního času (8:00 až 8:15 SELČ)," oznámila vládní tisková agentura Nová Čína.

V divoké přírodě zůstává v současnosti posledních 1600 pand velkých, všechny žijí v lesích střední Číny. Pandy ohrožuje především úbytek jejich přirozeného životního prostředí, pytláctví a nízká schopnost reprodukce.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

před 8 hodinami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

Další zprávy