Foto: Kalifornii decimují požáry, záchranáři evakuovali už 82 000 lidí

Zuřivé požáry v Kalifornii.
Hasiči v Kalifornii bojují s celkem sedmi požáry. Situace je stále kritická, byť čtyři požáry v uplynulých dnech zkrotili.
Škody si zatím ale netroufají vyčíslit.
...
... 15 vrtulníků...
Foto: Reuters
Adéla Očenášková
18. 8. 2016 18:41
Kalifornie stále zápolí s obřími požáry, které zuřivě prostupují oblastí od severního okresu Shasta po San Diego na jihu. Hasiči evakuovali už 82 000 lidí, běsnění přírodního živlu se ale zatím obešlo bez zraněných či mrtvých, což záchranáři považují za zázrak. Požáry způsobilo dlouhotrvající sucho. Některé z ohňů na severu státu byly zřejmě úmyslně založeny.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Čeští policisté zadrželi cizince podezřelého v Německu z trestného činu

Policisté poblíž Prahy zadrželi cizince, který je v Německu podezřelý z násilného trestného činu. Spáchal ho údajně ve středu, poté odjel autem do Česka. Muže poslal soud do vazby, do několika týdnů bude předán zpět do Německa. Podobný případ se odehrál počátkem května, kdy čeští policisté zadrželi na dálnici D1 cizince, který se podle německé policie pokusil v Německu o vraždu.

Cizinec podle mluvčího využil ke vstupu do Česka zmírnění dřívějších omezení kvůli koronaviru, od úterka jsou kontroly na hranicích s Německem i Rakouskem pouze namátkové. Německá policie vydala evropský zatýkací rozkaz, v Česku byl muž zadržen zhruba 12 hodin od spáchání skutku. "Samotné zadržení proběhlo velmi rychle a provedlo ho několik středočeských dopravních policistů nedaleko Prahy, pod záminkou běžné silniční kontroly," uvedl mluvčí policejního prezidia David Schön.

Zdroj: ČTK
Další zprávy