Foto: Kalifornii decimují požáry, záchranáři evakuovali už 82 000 lidí

Zuřivé požáry v Kalifornii.
Hasiči v Kalifornii bojují s celkem sedmi požáry. Situace je stále kritická, byť čtyři požáry v uplynulých dnech zkrotili.
Škody si zatím ale netroufají vyčíslit.
...
... 15 vrtulníků...
Foto: Reuters
Adéla Očenášková
18. 8. 2016 18:41
Kalifornie stále zápolí s obřími požáry, které zuřivě prostupují oblastí od severního okresu Shasta po San Diego na jihu. Hasiči evakuovali už 82 000 lidí, běsnění přírodního živlu se ale zatím obešlo bez zraněných či mrtvých, což záchranáři považují za zázrak. Požáry způsobilo dlouhotrvající sucho. Některé z ohňů na severu státu byly zřejmě úmyslně založeny.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Indie nakoupí od Američanů zbraně za tři miliardy dolarů, oznámil Trump

Indie nakoupí od USA obranné prostředky za tři miliardy dolarů (69,6 miliardy korun). Po jednání s indickým premiérem Narédrou Módím to řekl v Dillí americký prezident Donald Trump, který končí svou návštěvu Indie. Cestu označil za "nezapomenutelnou a mimořádnou".

Na vystoupení před novináři Trump vyjmenoval úspěšné příklady americko-indické spolupráce. Patří k nim zbrojní dohoda, která předpokládá, že Indie nakoupí obranné systémy za tři miliardy dolarů. Mělo by jít o bezpilotní letouny, vrtulníky i raketové systémy. Prezident také řekl, že dal souhlas k vytvoření společné skupiny pro boj proti drogám.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Tvůrci filmu Mission: Impossible 7 kvůli koronaviru přerušili natáčení v Itálii

Natáčení nejnovějšího dílu akční ságy Mission: Impossible s Tomem Cruisem bylo v Itálii přerušené kvůli nárůstu lidí nakažených koronavirem. Napsala to agentura AFP s odvoláním na oborový server The Wrap. Podle něj měl štáb tři týdny točit v Benátkách. "Kvůli přemíře opatrnosti, starosti o členy produkce a kvůli snaze benátských úřadů zamezit srocování davu měníme původní plán," potvrdil mluvčí společnosti Paramount, která snímek vyrábí. Podle ní herec Tom Cruise ještě do Benátek nedorazil a zbytek štábu se již bezpečně vrátil domů. Sedmý díl Mission: Impossible do českých kin přijde 22. července 2021.

Zdroj: AFP
Další zprávy