Centrálu Radio France zachvátil požár, rozhlas nevysílal

ČTK Zahraničí ČTK, Zahraničí
Aktualizováno 31. 10. 2014 17:21
Budova v Paříži musela být evakuována, plameny se podařilo po dvou hodinách uhasit. Nikdo nebyl zraněn.
Požár francouzského rádia | Video:

Paříž - Rozsáhlý požár zachvátil kolem poledne velkou budovu, v níž v západní části Paříže sídlí francouzské veřejnoprávní rozhlasové stanice.

Po necelých dvou hodinách hasiči oznámili, že oheň byl uhašen. Nikdo podle záchranářů nebyl zraněn, příčina neštěstí se teprve vyšetřuje.

Oheň vypukl v osmém patře budovy z roku 1963, pojmenované Maison de la Radio.

Vysílání rozhlasových stanic bylo narychlo přerušeno a budova rozhlasu byla ihned evakuována. Žárem popraskala řada oken a z horních podlaží budovy se přes hodinu linul hustý temný dým.

Šestnáct aut, stovka hasičů

Požár podle policie propukl v části, kde probíhala rekonstrukce a nebylo ještě zapojeno ani protipožární poplašné zařízení.

Pracovníky rozhlasu tak podle očitých svědků vyburcoval až hluk záchranných vrtulníků nad obří budovou.

Někteří očití svědci hovořili o explozích. Na místo bylo vysláno nejméně 16 hasičských vozů a zhruba stovka hasičů a dalších záchranářů. Policie monitorovala okolní silniční dopravu, kterou incident vážně zkomplikoval.

Francouzský prezident Francois Hollande prohlásil, že dění kolem požáru pozorně sleduje. "Zdá se, že škody budou značné... Je to nanejvýš otřesné vzhledem k symbolickému významu této budovy," řekl.

Premiér Manuel Valls vyjádřil "solidaritu se všemi pracovníky" rozhlasu.

Neštěstí postihlo vysílání například stanic France Info, France Inter, France Musique a France Culture. Stanice ještě před evakuací stačily své posluchače upozornit na přerušení vysílání.

Oheň nakonec zachvátil jen místa, která byla tak vzdálená redakcím, že je neohrozil. Rozhlasová vysílání mohla odpoledne již pokračovat.

 

Právě se děje

Další zprávy