Grafika: Tudy se šířily plameny. Podívejte se, jak katedrálu Notre-Dame pohltil požár

Denis Chripák man jh Denis Chripák, man, jh
16. 4. 2019 14:59
Velký požár v pondělí večer poničil ikonickou pařížskou katedrálu Notre-Dame. Trvalo necelou hodinu, než se oheň z podkroví rozšířil na střechu. Pak pohltil a úplně svrhl takřka stometrovou věžičku uprostřed gotické stavby. Hasičům se nakonec podařilo zachránit konstrukci katedrály i většinu cenných artefaktů uschovaných uvnitř. Podívejte se, jak se požár šířil.

Plameny se objevily nejdříve v těchto místech.

Hodinu od začátku požáru se zřítila věž. Požár se z ní šířil po střeše.

Plameny postupně zachvátily celou střechu, která se propadla.

Řez konstrukcí katedrály Notre-Dame

Podívejte se na snímky z požáru Notre-Dame

Francouzským hasičům se v úterý dopoledne podařilo uhasit požár katedrály Notre-Dame v Paříži. Jejich velitel pozdě večer oznámil, že konstrukce zůstane uchráněna od celkové zkázy. Požár vypukl v pondělí okolo 18:50 SELČ. Zatím není jasná příčina. Podle zástupce pařížských hasičů mohl oheň souviset s projektem renovace špičky kostelní věže.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Sanders v průzkumu dále sílí, Bidenovi přebírá černošské voliče

Americký senátor Bernie Sanders si v průzkumu upevnil vedení v boji o prezidentskou nominaci Demokratické strany. Svému rivalovi Joe Bidenovi navíc přebírá černošské voliče, kteří dosud bývalého viceprezidenta upřednostňovali. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění společnosti Ipsos, jehož výsledky dnes zveřejnila agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Producent Weinstein skončil po odsuzujícím verdiktu v nemocnici

Bývalému filmovému producentovi Harveymu Weinsteinovi se cestou od soudu do vězení přitížilo a musel být převezen do nemocnice. Stalo se tak poté, co jej porota v pondělí uznala vinným ze sexuálního napadení a z lehčí formy znásilnění, za což mu hrozí až 29letý trest vězení. Dnes o tom informovala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy