Grafika: Tudy se šířily plameny. Podívejte se, jak katedrálu Notre-Dame pohltil požár

Denis Chripák man jh Denis Chripák, man, jh
16. 4. 2019 14:59
Velký požár v pondělí večer poničil ikonickou pařížskou katedrálu Notre-Dame. Trvalo necelou hodinu, než se oheň z podkroví rozšířil na střechu. Pak pohltil a úplně svrhl takřka stometrovou věžičku uprostřed gotické stavby. Hasičům se nakonec podařilo zachránit konstrukci katedrály i většinu cenných artefaktů uschovaných uvnitř. Podívejte se, jak se požár šířil.

Plameny se objevily nejdříve v těchto místech.

Hodinu od začátku požáru se zřítila věž. Požár se z ní šířil po střeše.

Plameny postupně zachvátily celou střechu, která se propadla.

Řez konstrukcí katedrály Notre-Dame

Podívejte se na snímky z požáru Notre-Dame

Francouzským hasičům se v úterý dopoledne podařilo uhasit požár katedrály Notre-Dame v Paříži. Jejich velitel pozdě večer oznámil, že konstrukce zůstane uchráněna od celkové zkázy. Požár vypukl v pondělí okolo 18:50 SELČ. Zatím není jasná příčina. Podle zástupce pařížských hasičů mohl oheň souviset s projektem renovace špičky kostelní věže.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

před 4 hodinami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

Další zprávy