Požár na severozápadě USA vyhnal z domovů stovky lidí

ČTK ČTK
29. 6. 2015 20:22
Požár ve státě Washington vznikl v lesním porostu v neděli odpoledne a stále není pod kontrolou.
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Reuters

Washington - Požár lesního porostu ve státě Washington na severozápadě USA vyhnal z domovů stovky lidí. Šíření plamenů napomáhají vysoké teploty a silný vítr, informovala dnes agentura AP. Zatím nebyli hlášeni žádní zranění.

Požár vznikl v lesním porostu v neděli odpoledne a stále není pod kontrolou, uvedl mluvčí místních záchranářů Rich Magnussen.

Požár už v obci Wenatchee zničil několik obydlí a donutil obyvatele několika stovek domů k útěku, informovaly dnes místní úřady. Ty ale doufají, že jim pomůže déšť, který se spustil dnes ráno.

"Víme, že požár se přes noc rozšířil a přišli jsme o několik dalších stavení," řekl zástupce místní policie Darren Wright.

Úřady předtím uvedly, že zničen byl nejméně tucet objektů, většinou domů. V oblasti byla přerušena železniční doprava, což se týká i pravidelné nákladní přepravy mezi Chicagem a Seattlem zajišťované společností Amtrak.

V terénu zasahovaly stovky hasičů a další jim mířili na pomoc.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Dálnice D1 na Prahu je za Velkým Meziříčím neprůjezdná kvůli nehodě

Dálnice D1 je za Velkým Meziříčím ve směru na Prahu neprůjezdná kvůli havárii cisterny a dodávky. Podle policie se jeden člověk zranil. U nehody zasahuje i vrtulník záchranářů. Zatím není jasné, jak vážné zranění je.

Nehoda byla ohlášena krátce před 8:00 přibližně na 140. kilometru mezi exity Měřín a Velké Meziříčí. K nehodě vyjeli i krajští hasiči.

Zdroj: ČTK
před 34 minutami

Pošta plánuje na víkend odstávku, uzavře všechny pobočky

Všechny pobočky České pošty budou od pátečního večera do pondělí zavřené. Důvodem je plánovaná provozní údržba datových center společnosti. Odstávka se bude týkat jak poboček České pošty, tak Balíkoven Partner. Ty nebudou v době odstávky vydávat zásilky. Řekl to mluvčí pošty Matyáš Vitík.

Odstávka začne v pátek 18. června v 19:00 a potrvá do nedělních 24:00. V termínu plánované odstávky nebudou dostupné ani webové stránky spravované Českou poštou - www.ceskaposta.cz, www.postaonline.cz, www.postovnimuzeum.cz, www.datoveschranky.info, a všechny aplikace, například Sledování zásilek, Kalkulátor zásilek, Informace o poštách nebo PodaniOnline apod.

V uvedeném termínu nebude možné ani kontaktovat call centrum České pošty. Systém datových schránek bude během odstávky v provozu.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

NATO označilo Čínu na systematickou výzvu, Peking se proti tomu ohradil

Peking v úterý obvinil Severoatlantickou alianci ze zveličování "teorie čínské hrozby" a z "mentality studené války". Čínské velvyslanectví při Evropské unii tak reagovalo na pondělní závěrečné usnesení summitu NATO, které uvádí, že Čína představuje pro alianci "systematické výzvy".

Vedoucí představitelé členských zemí aliance v usnesení konstatovali, že "deklarované ambice a asertivní chování Číny představují systematické výzvy pro mezinárodní řád založený na pravidlech i pro oblasti důležité pro bezpečnost aliance". Poukázali přitom na to, že obavy aliance vzbuzuje sílící jaderný arzenál Pekingu, čínská účast na ruských vojenských cvičeních v euroatlantickém prostoru i šíření dezinformací.

Čínské velvyslanectví v EU se proti tomu v úterý důrazně ohradilo, přičemž obvinilo NATO z projevování "mentality studené války" a ze snahy "uměle vytvářet konfrontace". Podle agentury AFP rovněž uvedlo, že výraz "systematické výzvy" popírá "mírový rozvoj" Číny, která má dvacetkrát méně jaderných hlavic než členské země NATO.

Zdroj: ČTK
Další zprávy