Používáte stalinistické metody, obvinil Trumpův syn kvůli vyšetřování rodiny justici

ČTK ČTK
25. 2. 2019 21:12
Americká justice při vyšetřování rodinných příslušníků a lidí z okolí prezidenta Donalda Trumpa používá stalinistické metody. V rozhovoru pro televizi Fox News to dnes prohlásil prezidentův nejstarší syn Donald Trump mladší. Trumpovi se ale podle něj vyšetřování nebojí, protože se v jejich byznysu ani v politických krocích hlavy státu "nic nenajde".
Foto: Reuters

Vyšetřování je podle Trumpa juniora "zpolitizováno, jak jen to jde". Newyorští prokurátoři, kteří prošetřují prezidentovy obchodní aktivity a finanční operace týmu pro prezidentskou inauguraci, prý sní o tom, že na Donalda Trumpa něco najdou. "Je to ta stará stalinistická taktika," řekl prezidentův syn.

Newyorská prokuratura se zabývá podezřením, že na Trumpovu inauguraci v lednu 2017 finančně přispěli cizinci, což zákony USA zakazují. Vyšetřovatelé se rovněž zabývají aktivitami společnosti Trump Organization, která zastřešuje prezidentův byznys. Donald Trump mladší dnes televizi Fox News řekl, že rodina se vyšetřování nebojí, "protože se tam nic nenajde".

Jméno prezidentova nejstaršího syna se objevilo v informacích o vyšetřování ruského vlivu na amemrické prezidentské volby v roce 2016, které vede zvláštní vyšetřovatel Robert Mueller. Trump mladší byl v červnu 2016 v New Yorku účastníkem schůzky s ruskou právničkou Nataljou Veselnickou, která měla přinést kompromitující informace o Hillary Clintonové, demokratické kandidátce v prezidentských volbách.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Americký prezident Donald Trump svolil, aby demokrat Joe Biden dostával každodenní zprávu, kterou pro prezidenta zpracovávají tajné služby

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy