Postřelený kongresman Scalise je opět na jednotce intenzivní péče. Hrozí mu infekce

ČTK ČTK
Aktualizováno 6. 7. 2017 18:40
Republikánský poslanec amerického Kongresu Steve Scalise, který byl v červnu hospitalizován s vážným střelným zraněním, byl po necelých dvou týdnech opět přijat na jednotku intenzivní péče. Washingtonská nemocnice, která o kongresmana pečuje, v prohlášení uvedla, že Scalisemu hrozí zvýšené riziko infekce. Scalise se stal obětí střelce, který zaútočil na trénink republikánských zákonodárců na charitativní zápas s demokraty. Utrpěl průstřel boku, při kterému mu kulka rozdrtila několik kostí a způsobila vážná vnitřní zranění s velkou ztrátou krve. Od té doby podstoupil několik operací, díky kterým se jeho stav zlepšil. Lékaři již dříve ale upozornili, že zdravotní stav pacienta může kolísat.
Steve Scalise. Ilustrační foto.
Steve Scalise. Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

Aktualizováno před 13 minutami

Vláda o měsíc prodloužila termín pro podání daňového přiznání

Vláda o měsíc prodloužila termín pro podání daňového přiznání. V papírové podobě ho bude možné podat do 3. května, v elektronické verzi pak až do 1. června. Na Twitteru to uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Lhůtu pro podání přiznání k dani z příjmu stát prodlužoval kvůli koronavirové krizi už loni. 

Zdroj: ČTK
před 36 minutami

Vláda prodloužila nulovou sazbu DPH na respirátory o dva měsíce

Vláda prodloužila zrušení daně z přidané hodnoty (DPH) na respirátory kategorie FFP2 a vyšší. Nulová sazba bude platit další dva měsíce až do 3. června. Na Twitteru to uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Dočasné zrušení 21procentní daně vláda zavedla na začátku února a původně měla platit dva měsíce. Chtěla tím podpořit snížení cen respirátorů při jejich povinném zavádění.

Zdroj: ČTK
Další zprávy