"Mám tě rád". Poslední slova umírajícího exprezidenta Bushe patřila synovi

ČTK ČTK
2. 12. 2018 10:57
Bývalý americký prezident George Bush starší se stihl před svým pátečním skonem rozloučit se svými nejbližšími. Podle listu The New York Times jeho poslední slova patřila synovi a pozdějšímu prezidentovi Georgi Bushovi mladšímu. Byl jsi úžasný otec, řekl Bush mladší a otec odpověděl: "Já tě mám taky rád."
Bývalý americký prezident George Bush. Ilustrační snímek.
Bývalý americký prezident George Bush. Ilustrační snímek. | Foto: Reuters

Podle serveru televize CNN se příbuzní ptali, zda si Bush přeje být převezen do nemocnice, ale čtyřiadevadesátiletý exprezident to odmítl. Řekl, že je připraven odejít za chotí Barbarou a dcerou Robin. Barbara Bushová zemřela v dubnu ve věku 92 let a Robin roku 1953 v dětském věku na leukémii.

Bush zesnul ve svém domě v Houstonu obklopen rodinou. Přítomen byl i syn Neil s manželkou Marií a nejlepší Bushův přítel James Baker, který v Bushově administrativě zastával funkci ministra zahraničí.

"Bylo to velmi dojemné, konec úžasného života," řekl Neil Bush. Ocenil, že se s Bushem stačili rozloučit jeho nejbližší i manželé Bakerovi. "Cítíme se být mimořádně požehnáni tím, že jsme mohli být při tomto odchodu," dodal Neil Bush.

Rakev s tělem bude příští týden vystavena ve washingtonském Kapitolu do středy. Veřejnost se bude moci s prezidentem rozloučit od pondělního večera do středečních 14:45 SEČ. Obřad v Národní katedrále ve Washingtonu má začít v 17:00 SEČ. Pak bude tělo převezeno do episkopálního kostela sv. Martina v Houstonu, kde Bush žil.

Vystaveno tam bude od středečního večera do čtvrtečního rána. Druhý obřad se bude konat v tomto kostele ve čtvrtek v 17:00 SEČ. Potom má být v koloně rakev převezena na univerzitu ve městě College Station, kde se bude konat další rozloučení. Ve 23:15 SEČ bude Bush pohřben na pozemku své prezidentské knihovny a muzea.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Kandidátku ČSSD na jihu Moravy opustilo 14 lidí poté, co vedení strany dosadilo na pozici lídra Romana Onderku místo jihomoravského předsedy Štefana.

Zdroj: ČTK
Další zprávy