Poslední nádech? V záplavách uvázly i vyčerpané krávy, často jim není jak pomoci

eri ČTK eri, ČTK
22. 3. 2021 14:50
Vyčerpané krávě už je vidět jen část hlavy a hřbetu. Uvázla v záplavách, které postihly australský stát Nový Jižní Wales. Kajakář jí alespoň na chvilku přidrží hlavu nad hladinou, aby mohla popadnout dech.
Australské záplavy: Ve vodě uvázla i řada hospodářských zvířat. | Video: Awet Wedi Teklu, Alistair Flower, Taree Veterinary Hospital, Arcadia Loughland, Associated Press

Jedno z videí ilustruje následky ničivých záplav. Záchranáři za poslední dny v Austrálii evakuovali nejméně 18 tisíc lidí. Oběti na životech zatím nejsou hlášeny žádné.  

Farmáři začínají pátrat po svém dobytku. Na sociálních sítích sdílí fotografie a videozáznamy zvířat, aby si navzájem pomohli s jejich identifikací. Zvířecím záchranářům pomáhají například spolky surfařů, řadě zvířat už se ale pomoci nepodařilo. 

V oblasti jsou neprůjezdné silnice, mosty, školy zůstaly uzavřené a předpověď pro Nový Jižní Wales počítá s deštěm i pro další dny.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy