Foto: Poslední cesta raketoplánu Endeavour

Foto: Reuters
Reuters Dan Poláček Reuters, Dan Poláček
21. 9. 2012 12:31

Vysloužilý americký raketoplán Endeavour je na cestě z Kennedyho vesmírného střediska na Floridě do muzea ve vědeckém středisku v Kalifornii, kde bude vystaven jako jeden z exponátů. Raketoplán absolvuje svou poslední pouť na křídlech speciálně upraveného letounu Boeing 747. Na letištní plochu v Los Angeles by měl dosednout v pátek okolo 21. hodiny SELČ. Podívejte se na fotografie.

 

Právě se děje

před 48 minutami

V Čechách a na jižní Moravě hrozí v neděli večer ledovka na silnicích

V Čechách a části Jihomoravského kraje se dnes večer a v noci na pondělí bude místy při mrznoucím dešti nebo mrholení tvořit ledovka. Silnice a chodníky tak mohou klouzat a hrozí nebezpečí úrazů a problémy v dopravě. Informoval o tom dnes Český hydrometeorologický ústav.

Výstraha s nízkým stupněm nebezpečí platí od dnešních 20:00 do pondělních 10:00 pro většinu krajů. Netýká se pouze Moravskoslezského, Olomouckého, Zlínského a části Jihomoravského a Pardubického kraje a regionu kolem Kostelce nad Orlicí v Královéhradeckém kraji.

Meteorologové v souvislosti s ledovkou lidem doporučují, aby chodili velmi opatrně, přičemž ti starší nebo méně mobilní by měli pohyb venku raději omezit. Řidiči mají sledovat dopravní zpravodajství a počítat s prodloužením doby jízdy.

Další zprávy