Foto: Poslední cesta raketoplánu Endeavour

Foto: Poslední cesta raketoplánu Endeavour
Endeavour je na své poslední cestě vzduchem - z vesmírného institutu NASA na Floridě do Los Angeles, kde bude raketoplán trvale vystaven v prostorách Kalifornského vědeckého střediska.
Dalekou cestu raketoplán Endeavour urazí na zádech speciálně upraveného letounu Boeing 747. Díváte se na nakládací terminál, pomocí kterého byl raketoplán vyzdvižen na letadlo.
Ve středu 19. září začala pro raketoplán Endeavour jeho poslední pouť.
Chvíle loučení - pozemní personál se nechává na památku fotografovat.
Foto: Reuters
Reuters Dan Poláček Reuters, Dan Poláček
21. 9. 2012 12:31

Vysloužilý americký raketoplán Endeavour je na cestě z Kennedyho vesmírného střediska na Floridě do muzea ve vědeckém středisku v Kalifornii, kde bude vystaven jako jeden z exponátů. Raketoplán absolvuje svou poslední pouť na křídlech speciálně upraveného letounu Boeing 747. Na letištní plochu v Los Angeles by měl dosednout v pátek okolo 21. hodiny SELČ. Podívejte se na fotografie.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Izraelské letouny pálily na cíle v centrální Sýrii, tvrdí Damašek

Syrská protiraketová obrana reagovala na izraelský útok v blízkosti města Masjáf v provincii Hamá. Rozsah škod je zatím nejasný a nejsou informace o možných obětech. Slyšet ale byly výbuchy a na místě propukl požár. S odkazem na syrskou státní agenturu SANA to napsala agentura AP.

Obyvatelé sousedního Libanonu uvedli, že slyšeli hluk z izraelských bojových letounů, které přelétaly nízko nad zemí.

Agentura AP píše, že jde o nejnovější ze série izraelských útoků v Sýrii za poslední týdny, které se uskutečnily navzdory koronavirové pandemii a přichází ve chvíli rostoucího napětí mezi Izraelem a ozbrojenci z militantní libanonské skupiny Hizballáh v Sýrii a na hranici s Libanonem. Damašek tvrdí, že Izrael podnikl v uplynulých dvou měsících nejméně sedm náletů. Terčem měli být íránské síly a jejich spojenci, kteří stojí na straně syrské vlády.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Vídeň se přidala k vlně protestů, na demonstraci proti rasismu se sešlo 50 000 lidí

Na demonstraci proti rasismu a rasisticky motivovanému policejnímu násilí se ve čtvrtek v centru Vídně sešlo kolem 50 000 lidí. S odvoláním na oficiální odhad policie to napsala agentura APA. Rakouská metropole se tak přidala k celosvětové vlně protestů, kterou vyvolala smrt černocha George Floyda při zatýkání v americkém Minneapolisu.

Shromáždění začalo kolem 17:00 SELČ na náměstí Platz der Menschenrechte nedaleko Uměleckohistorického muzea. Policie zprvu velikost davu odhadla na 10.000 účastníků, pak se ale k protestu navzdory dešti rychle přidávaly další tisíce lidí. Každých deset minut dav rostl zhruba o 5000 lidí a demonstrace brzy zaplnila i blízkou ulici Mariahilfer Strasse a náměstí Museumsplatz.

Zdroj: ČTK
Další zprávy