Obrazem: Poslední cesta raketoplánu Discovery

Foto: Reuters
Reuters Dan Poláček Reuters, Dan Poláček
17. 4. 2012 12:10

V úterý 17. dubna kolem poledne tamního času se na svou poslední pouť vydal nejstarší americký raketoplán Discovery. Pamatuje celkem 39 úspěšných vesmírných misí a svoji leteckou "kariéru" zahájil v roce 1984. Discovery se teď místo další cesty do vesmíru odebere na "věčný odpočinek" do Národního leteckého a vesmírného muzea ve Washingtonu. Zde bude raketoplán vystaven v hangáru v blízkosti Dullesova mezinárodního letiště, kde si jej bude moci zblízka prohlédnout široká veřejnost. Z Kennedyho vesmírného střediska na Floridě do Washingtonu raketoplán Discovery putoval na zádech speciálně upraveného letounu Boeing 747. Program vesmírného provozu stávající generace raketoplánů ukončila NASA v loňském roce.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Nehoda šesti aut zablokovala hlavní tah z Hradce Králové na Moravu, dva lidé utrpěli zranění

Srážka šesti aut u Ostřetína na Pardubicku zablokovala v pátek v podvečer v obou směrech hlavní tah I/35 z Hradce Králové směrem na Brno a Olomouc. Dva lidé byli při nehodě zraněni.

Informovala o tom mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Policie dopravu z obou směrů odkláněla zhruba dvě hodiny na objízdné trasy, kolem 22:00 byla silnice opět průjezdná.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Při srážce vlaku s kamionem na nechráněném přejezdu na Nymbursku se zranily tři děti, jedno z nich těžce

Při páteční odpolední srážce osobního vlaku s kamionem na železničním přejezdu v Běrunicích na Nymbursku se zranily tři děti. Jedno z nich těžce, další středně těžce a jedno lehce.

Celkem záchranná služba ošetřila a odvezla do nemocnice pět lidí, všichni byli z vlaku, řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Škodu vyšetřovatelé vyčíslili na více než tři miliony korun.

Nehoda se stala na přejezdu, který není chráněn závorami, je vybaven výstražným křížem a značkou stop.

Další zprávy