Poslední bojovníci Islámského státu opustili enklávu u Damašku. Oblast kontroluje Asadova armáda

ČTK ČTK
20. 5. 2018 11:44
Povstalecká enkláva u syrské metropole Damašku se tak znovu dostává pod kontrolu režimních sil.
Damašek - ilustrační foto.
Damašek - ilustrační foto. | Foto: Reuters

Damašek - Skupina bojovníků radikální organizace Islámský stát (IS) byla evakuována z poslední povstalecké enklávy u Damašku. Oblast se tak znovu dostává pod kontrolu režimních sil. O situaci v syrské metropoli informovala podle agentury Reuters exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR).

Podle SOHR vjely po sobotní půlnoci do enklávy autobusy, aby odtud odvezly povstalecké bojovníky a jejich rodiny. Zamířily údajně na řídce osídlené území východně od metropole.

Syrská státní média se ale nezmiňují o případné dohodě, která by umožnila rebelům opustit enklávu ležící kolem palestinského uprchlického tábora Jarmúk. Podle státních sdělovacích prostředků nejmenovaný syrský armádní zdroj popřel, že by nějaká taková dohoda byla uzavřena.

Dobytí povstalecké enklávy u Jarmúku bude pro syrskou vládu znamenat obnovení kontroly nad poslední povstalci obsazenou oblastí v západní Sýrii. Mimo kontrolu režimních sil tak zůstávají už jen pruhy území u hranic s Tureckem, Irákem a Jordánskem.

Video: Chtěli jsme změnu, ne špinavou válku. Budoucí generaci čeká jen hrůza, obává se Syřan

Konflikt v Sýrii může vyvolat třetí světovou válku, řešením je dohoda Ruska s USA, říká Mazen Maialeh, Syřan žijící v Praze. | Video: DVTV
 

Právě se děje

Další zprávy