Portorický policista zastřelil tři kolegy, motiv není jasný

ČTK ČTK
29. 12. 2015 0:09
Padesátiletý policista Guarionex Candelario v pondělí zastřelil tři kolegy na stanici ve druhém největším městě Portorika Ponce. Zástupkyni náčelníka, velitele a policistku vzal nejprve jako rukojmí, když ale mělo začít vyjednávání, svá rukojmí zastřelil. Sám utrpěl blíže neupřesněná zranění. Policie zatím není schopna nic říct o motivu činu. Candelario byl v minulosti zbaven zbraně, ale před dvěma roky prošel psychologickou prověrkou a zbraň mu byla vrácena.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Ponce - Tři své kolegy, z toho dvě ženy, v pondělí vzal jako rukojmí a pak zastřelil policista ve druhém největším městě Portorika Ponce. Sám byl při střelbě zraněn. Motiv jeho jednání ani přesné okolnosti celé události nejsou ještě zcela jasné. Informovala o tom agentura AP.

Podezřelý Guarionex Candelario nejprve vzal jako rukojmí velitele, zástupkyni a řadovou policistku a později je zastřelil, sdělila podle AP mluvčí policie Mayra Ayalaová. Padesátiletý Candelario prý trojici zabil, když s ním mělo začít vyjednávání. Mluvčí dodala, že policie zatím nemá žádné informace o motivu jeho jednání.

Portorický guvernér Alejandro Garcia Padilla novinářům sdělil, že podezřelý byl během střelby zraněn a nyní je v nemocnici. Odmítl však říci, jaká zranění Candelario utrpěl a co je způsobilo.

Střelba se odehrála v kanceláři zástupkyně náčelníka, devětačtyřicetileté Luz Soto Segarraové. Spolu s ní přišli o život stejně starý velitel Frank Roman a dvaačtyřicetiletá policistka Rosario Hernandezová.

Zástupci policie na tiskové konferenci uvedli, že Candelario byl v minulosti zbaven zbraně, ale před dvěma roky prošel psychologickou prověrkou a zbraň mu byla vrácena. Jakékoli podrobnosti k tomu ale úřady odmítly sdělit.

 

Právě se děje

Další zprávy