reklama
 
 

Porota v USA uznala vinu vůdce sexuální sekty, Raniereovi hrozí doživotní trest

19. 6. 2019 21:56
Soudní porota ve Spojených státech ve středu ve všech bodech obžaloby uznala vinu Keitha Ranierea, který si pro sebe pod krytím sebezdokonalovacích cvičení pro ženy vytvořil spolek sexuálních otrokyň. Informovala o tom agentura Reuters. Po šesti týdnech tak skončil proces, ve kterém Raniere vinu odmítal. Verdikt o výši trestu bude vynesen 25. září, Raniereovi hrozí doživotí.

Raniere vytvořil společnost Nxivm, do níž pod záminkou sebezdokonalování lákal ženy. Cvičení ale podle vyšetřovatelů spočívala především v sexuálních stycích s Ranierem, který byl jediným mužem ve spolku. Nově příchozí ženy byly titulovány otrokyně, zatímco ty, které přivedly další ženu, získaly titul paní. Ženy byly nuceny hladovět a rovněž byly na svém těle ocejchovány nápisem s Raniereovými iniciály.

Osmapadesátiletý Raniere se před soudem zodpovídal z obvinění z vydírání či sexuálních deliktů včetně držení dětské pornografie. Obhajoba již podle agentury AP uvedla, že se chce odvolat.

S Raniereovým spolkem se mimo jiné zapletla i dcera kanadsko-amerického miliardáře Edgara Bronfmana Clare Bronfmanová. Podle vyšetřovatelů použila přes 100 milionů dolarů (2,3 miliardy Kč), aby financovala společnost Nxivm. V dubnu se v rámci dohody s obžalobou přiznala, že vědomě poskytla útočiště ženě, která se dostala do USA na falešné pracovní vízum. Tato žena pak pracovala pro ni i právě pro organizaci Nxivm.

Díky dohodě by Bronfmanová měla vyváznout asi s dvouletým trestem vězení, ačkoli jí teoreticky hrozí 25 let za mřížemi. Verdikt v jejím případu se očekává v červenci.

autor: ČTK | 19. 6. 2019 21:56

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama