reklama
 
 

Polský kněz se přihlásil k homosexualitě, Vatikán ho tlačí ke složení funkce

3. 10. 2015
Vysoce postavený vatikánský teolog Krzysztof Charamsa (43) se prohlásil za homosexuálního kněze před nedělním začátkem sněmu biskupů o manželství a rodině. Uvedl, že má partnera a že je připraven nést odpovědnost za své činy. Vatikánský mluvčí Federico Lombardi dnes označil podle agentury APA načasování jeho kroku za nezodpovědné a dodal, že kněz se nyní bude muset zříci své funkce v teologické komisi.

Vatikán - Polský katolický kněz Krzysztof Charamsa, který je vysoce postaveným vatikánským teologem, se veřejně přihlásil k homosexualitě. Učinil tak těsně před nedělním začátkem synody (sněmu biskupů) o manželství a rodině. Vatikánský mluvčí Federico Lombardi dnes označil podle agentury APA načasování jeho kroku za nezodpovědné.

"Chci, aby má církev a mé okolí vědělo, kdo jsem. Jsem homosexuální kněz, který je šťastný a hrdý na svou identitu," uvedl 43letý Charamsa. Řekl také, že má partnera a že je připraven nést za své činy odpovědnost.

"Přišel ale čas, aby církev otevřela oči před homosexuálními věřícími a pochopila, že jí navrhované řešení, totiž naprostá sexuální zdrženlivost, je nelidské," dodal Charamsa, který působí jako druhý sekretář Mezinárodní teologické komise při Kongregaci pro nauku víry.

Charamsovo veřejné prohlášení Lombardi kritizoval jako nezodpovědný krok, který sněm biskupů vystaví mediálnímu tlaku. Dodal, že kněz se nyní bude muset zříci své funkce v teologické komisi. Lombardi ale zároveň řekl, že je žádoucí vyjádřit respekt každé osobní situaci.

autor: ČTK | 3. 10. 2015

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama