Obrazem: Bouřlivá noc "zrádců" v Polsku. Demonstranti blokovali Senát, který schválil soudní reformu

Obrazem: Bouřlivá noc "zrádců" v Polsku. Demonstranti blokovali Senát, který schválil soudní reformu
Ve Varšavě a dalších městech vyšly do ulic několikátý den po sobě tisíce Poláků.
V době, kdy zasedal Senát, mávali protestující vlajkami hnutí Solidarita, které se statečně v osmdesátých letech postavilo tehdejšímu komunistickému režimu v Polsku.
Před soudní reformou varovala i opozice. Zákon podle ní odstraní poslední zbytky právního státu v Polsku.
Novela přesto prošla poměrem hlasů 55 ku 23. Dva senátoři vládní strany Právo a spravedlnost (PiS) se zdrželi. Jejím architektem je předseda partaje Jaroslaw Kaczyński.
Foto: Reuters
Zahraničí Reuters Zahraničí, Reuters
22. 7. 2017 13:36
V bouřlivé atmosféře velkých protestů schválil v noci na sobotu polský senát spornou soudní reformu. Pro to, aby zákon, který kritizuje opozice i Evropská komise vstoupil v platnost, stačí už jen podpis prezidenta Andrzeje Dudy. Novelu připravila vládnoucí strana Právo a spravedlnost Jaroslawa Kaczynského, opozice i demonstrující varují, že jejím přijetím v Polsku zmizí poslední zbytky právního státu. Tisíce lidí ve Varšavě v ulicích skandovali: "Zrádci, zrádci, zrádci!" Podívejte se na bouřlivou polskou noc obrazem.
 

Právě se děje

před 58 minutami

Při požáru budovy ve Štrasburku zahynulo pět lidí, sedm dalších je zraněných

Při požáru budovy ve Štrasburku na severovýchodě Francie zahynulo v noci na čtvrtek pět lidí a dalších sedm jich utrpělo zranění. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na místní hasiče.

Hasiči ve svém prohlášení uvedli, že "museli zachránit množství lidí, které odvedli do bezpečí". Obyvatele totiž ohrožoval mimo jiné silný kouř. Požár podle všeho vypukl na schodišti sedmipatrové budovy a nyní je již pod kontrolou, dodali hasiči.

Zdroj: ČTK
Další zprávy