reklama
 
 

Polonahá aktivistka ve Vatikánu zkusila sebrat Ježíška z jesliček. Bůh je žena, křičela

25. 12. 2017 17:59
Polonahá aktivistka z feministické skupiny Femen se pokusila zmocnit sochy Ježíška z jesliček na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu. Policie jí v tom zabránila a ženu zadržela.

Vatikán - Polonahá aktivistka z feministické skupiny Femen se v pondělí pokusila zmocnit sochy Ježíška z jesličky na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu. Policie jí v tom zabránila a ženu zadržela.

Žena s obnaženými ňadry přeskočila bezpečnostní zábrany a s pokřikem "Bůh je žena" se hnala k betlému v nadživotní velikosti. Stejný slogan měla napsaný i na zádech. Policisté ji zastavili ve chvíli, kdy sahala po postavě Ježíška.

Skupina Femen na své internetové stránce ženu identifikovala jako Alisu Vinogradovovou a nazvala ji "sextremistkou".

Stejná událost se ve Vatikánu stala o Vánocích před třemi lety, kdy se jiné člence Femenu podařilo sochy Ježíška zmocnit. Byla zatčena a posléze propuštěna, vatikánské úřady jí ale zakázaly vstup na území církevního státu.

Pondělní incident se stal zhruba dvě hodiny předtím, než papež František pronesl na Svatopetrském náměstí své tradiční poselství Městu a světu (Urbi et orbi).

Hnutí Femen vzniklo v roce 2008 a proslulo skandálními akcemi polonahých aktivistek na Ukrajině, v Rusku i na západě Evropy. Na svém webu uvádí, že jeho cílem je "úplné vítězství nad patriarchátem".

Jedna ze zakladatelek Femenu v lednu uvedla, že hnutí se už v roce 2015 fakticky rozpadlo a od té doby jsou všechny akce už jen vlastními iniciativami jednotlivých demonstrantek, i když se konají pod značkou Femen.

Aktivistky z Femen prosluly kontroverzními akcemi

Polosvlečená žena přerušila odhalování voskové figuríny amerického prezidenta Donalda Trumpa v Madridu. "Vezmi vládu mužů za koule!" vykřikovala. | Video: Reuters |  01:12

autor: ČTK | 25. 12. 2017 17:59

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama