reklama
 
 

Politik chce v New Yorku zakázat kouření při chůzi. Když jdu za kuřákem, deset minut trpím, říká

22. 3. 2018 19:30
Navrhovaná vyhláška počítá s pokutou 50 dolarů (zhruba 1000 korun) pro lidi, kteří si přesto na ulici zapálí.

New York - Procházka s cigaretou v ulicích jarního New Yorku? Nemyslitelné, pokud projde návrh vyhlášky, kterou ve středu představil jeden ze zastupitelů Peter Koo.

Politik navrhuje, aby v tomto americkém městě bylo zakázané kouření při chůzi. Chce tak chránit obyvatele před kouřem, který na ulici vyfukují někteří Newyorčané.

Navrhovaná vyhláška počítá s pokutou 50 dolarů (zhruba 1000 korun) pro lidi, kteří legislativu poruší. Kouření je v New Yorku už nyní na mnoha místech zakázané, dodává britský list The Guardian.

"Stává se mi často, že jdu za někým, kdo kouří. Pak pět nebo deset minut trpím," řekl zastupitel Koo deníku New York Daily News.

"V dokonalém světě by si měl každý kuřák uvědomit, že když za chůze kouří, lidé za ním musí ty výpary dýchat," dodal.

Proti cigaretám vystupoval i bývalý dlouholetý starosta města Michael Bloomberg. Jeho radnice v roce 2011 zakázala kouření ve veřejných parcích a na plážích. V restauracích a barech si lidé nemohou cigarety zapálit už od roku 2003.

S kouřením bojuje i současný newyorský starosta Bill de Blasio. Loni podepsal řadu opatření, která mají tento zlozvyk potírat. Prodej cigaret je například nově zakázaný v lékárnách, radnice také zvýšila minimální ceny všech tabákových výrobků.

Švédská reklama si došlápla na kuřáky. Billboard zakašle, když kolem něj projde člověk s cigaretou

Video: Apotek Hjärtat |  00:24

 

autor: Zahraničí | 22. 3. 2018 19:30

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama