Politici ve stínu katastrof. Thajský guvernér po záchraně chlapců slaví, Bush pohořel při hurikánu

Simone Radačičová Simone Radačičová
12. 7. 2018 6:32
Hned po úspěšném vysvobození thajských chlapců a jejich trenéra ze zatopené jeskyně se na sociálních sítích začaly objevovat výzvy, aby se šéf záchranné operace a exguvernér Narongsak Osottanakón stal thajským premiérem. Profesionálně zvládnuté katastrofy politiky po celém světě posilují. Američané ocenili, jak se v roce 2012 zachoval Barack Obama při řádění hurikánu Sandy, popularita vzrostla i německému kancléři Gerhardu Schröderovi po povodních před 16 lety. Opačným příkladem je exprimátor Prahy Igor Němec. Podívejte se na náš přehled.
Gerhard Schröder loučící se se stranou.
Gerhard Schröder loučící se se stranou. | Foto: Reuters

Gerhard Schröder, bývalý německý kancléř

Šest týdnů před volbami do spolkového sněmu v roce 2002 udeřily ve východní části země povodně. Ještě předtím se pro pokračování tehdejší vládní koalice SPD a Zelených vyslovilo 44 procent lidí, po povodních ale už 53 procent.

Důvod? Šéf SPD Gerhard Schröder osobně navštívil oblasti zasažené velkou vodou a slíbil, že stát lidi postižené povodněmi neopustí.

Tamní média obletěly fotky politika v gumácích a nepromokavé bundě, jak objíždí zatopená místa. Schröderovi se díky nárůstu popularity podařilo dotáhnout na hlavního rivala CDU/CSU. V premiérském křesle pak zůstal až do roku 2005.

 

Právě se děje

Další zprávy