Politici ve stínu katastrof. Thajský guvernér po záchraně chlapců slaví, Bush pohořel při hurikánu

Simone Radačičová Simone Radačičová
12. 7. 2018 6:32
Hned po úspěšném vysvobození thajských chlapců a jejich trenéra ze zatopené jeskyně se na sociálních sítích začaly objevovat výzvy, aby se šéf záchranné operace a exguvernér Narongsak Osottanakón stal thajským premiérem. Profesionálně zvládnuté katastrofy politiky po celém světě posilují. Američané ocenili, jak se v roce 2012 zachoval Barack Obama při řádění hurikánu Sandy, popularita vzrostla i německému kancléři Gerhardu Schröderovi po povodních před 16 lety. Opačným příkladem je exprimátor Prahy Igor Němec. Podívejte se na náš přehled.
Hollande při pietní akci za oběti pařížských útoků v Invalidovně
Hollande při pietní akci za oběti pařížských útoků v Invalidovně | Foto: Reuters

Francois Hollande, bývalý francouzský prezident

Málo oblíbený socialistický politik, jemuž média pro jeho nevýrazný politický styl dala přezdívku podle gumové cukrovinky marshmallow nebo pan Normální, se po teroristických útocích na pařížské restaurace, bary a hudební klub Bataclan v listopadu 2015 projevil jako pravý lídr.

Krátce po útocích se osobně vydal na místa, kde k atentátům došlo. Ve stejný den oznámil výjimečný stav a vyhlásil boj proti džihádistům.

Po útocích Hollandova popularita vylétla vzhůru. Ale jen na krátkou dobu. Jeho politickou kariéru nakonec ukončily potíže na domácí scéně - hlavně vysoká nezaměstnanost a pokulhávající ekonomika. V loňských prezidentských volbách už nekandidoval.

 

Právě se děje

Další zprávy