Politici ve stínu katastrof. Thajský guvernér po záchraně chlapců slaví, Bush pohořel při hurikánu

Simone Radačičová Simone Radačičová
12. 7. 2018 6:32
Hned po úspěšném vysvobození thajských chlapců a jejich trenéra ze zatopené jeskyně se na sociálních sítích začaly objevovat výzvy, aby se šéf záchranné operace a exguvernér Narongsak Osottanakón stal thajským premiérem. Profesionálně zvládnuté katastrofy politiky po celém světě posilují. Američané ocenili, jak se v roce 2012 zachoval Barack Obama při řádění hurikánu Sandy, popularita vzrostla i německému kancléři Gerhardu Schröderovi po povodních před 16 lety. Opačným příkladem je exprimátor Prahy Igor Němec. Podívejte se na náš přehled.
Vedoucí záchranné operace v Thajsku Narongsak Osatanakorn
Vedoucí záchranné operace v Thajsku Narongsak Osatanakorn | Foto: ČTK

Narongsak Osottanakón, guvernér v Thajsku

V zahraničí neznámý Narongsak Osottanakón na sebe upozornil coby vedoucí záchranné mise u jeskyně, kde uvázlo dvanáct chlapců a jejich fotbalový trenér. Oficiálně skončil ve funkci guvernéra thajské provincie Chiang Rai minulý týden. Přesto thajská vláda Osottanakóna, který vystudoval geologii a inženýrství, ponechala na místě, aby se mohl podílet na akci.  

Právě on řídil celou operaci, komunikoval s tamními i světovými médii a sděloval jim aktuální vývoj. Akce na jejich záchranu trvala několik dnů. Původně přitom Thajci zvažovali, že se vyčká do konce monzunového období, tedy do podzimu. Kvůli stoupající vodě se ale museli odhodlat k rychlejší reakci.

Na sociálních sítích v Thajsku se objevily výzvy, aby se právě Osottanakón stal thajským premiérem.

 

Právě se děje

Další zprávy