Polínka z Kolumbie v honduraském přístavu byla plná kokainu

ČTK ČTK
24. 12. 2014 7:30
Uvnitř dřeva, které se zdálo naprosto celistvé, bylo 339 kilogramů kokainové pasty.
Koka
Koka | Foto: Reuters

Tegucigalpa - Honduraské bezpečnostní síly v přístavu Puerto Cortés na březích Karibského moře zabavily 2852 dřevěných tyčí naplněných kokainovou pastou. Pastu sloužící jako základ k výrobě kokainu našli policisté ve čtyřech z osmi kontejnerů, které do přístavu na severu Hondurasu dorazily z kolumbijské Cartageny.

"Kokainová pasta byla uvnitř dřeva, které se zdálo naprosto celistvé," uvedl policejní mluvčí. "Našli jsme 339 kilogramů kokainové pasty a zítra budeme pokračovat v prohlídce zbývajících kontejnerů," dodal.

Dřevo bylo nařezáno na kusy o metrové délce a průměru 7,6 centimetrů.

Honduras se stal pro pašeráky narkotik, spjaté s mexickými drogovými kartely, důležitým překladištěm na cestě drog z Jižní Ameriky do USA. V této středoamerické zemi se kokain také vyrábí. Letos místní úřady odhalily tři laboratoře na výrobu kokainu.

Působení drogových gangů zvyšuje násilí v Hondurasu, který je podle dubnové zprávy OSN nejnebezpečnější zemí světa, alespoň podle počtu vražd na obyvatele. V čele smutného žebříčku dosáhl počtu 90,4 zavražděných osob na sto tisíc obyvatel. Druhé místo patří Venezuele s 53,7 vraždami a třetí Belize, kde zemřelo rukou vraha 44,7 lidí ze sta tisíc.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 10 minutami

Poslední debatu kandidátů na kancléře SRN provázely spory o sociální témata

Spory o sociální témata, ochranu klimatu a také budoucí německou vládu provázely třetí televizní debatu kancléřských kandidátů konzervativní unie CDU/CSU Armina Lascheta, sociální demokracie SPD Olafa Scholze a Zelených Annaleny Baerbockové. Dnešní společné vystoupení trojice kandidátů bylo před nadcházejícími parlamentními volbami poslední. Vybírat nové složení Spolkového sněmu budou Němci za týden, tedy v neděli 26. září.

Další zprávy