Policisté zatýkali na demonstraci v Aténách. Radikálové po nich házeli kameny a zápalné lahve

ČTK ČTK
7. 12. 2016 10:47
Pokojné demonstrace asi tří tisíc mladých lidí v Aténách přerostly v noci na středu v násilné střety s policií. Zhruba dvě stovky radikálů házely na policisty zápalné lahve a kameny. Několik policistů bylo lehce zraněno, 25 lidí policie zatkla, informovala agentura DPA. Studentská demonstrace se v úterý večer konala u příležitosti šestého výročí smrti patnáctiletého chlapce, kterého zabila zřejmě odražená policejní kulka při manifestacích v Aténách. Dva policisté byli v roce 2010 za smrt mladíka odsouzeni, jeden z nich dostal doživotí. Experti prokázali, že policisté nestříleli do vzduchu, ale směrem k davu.
Policie v Aténách zasahuje proti demonstraci studentů.
Policie v Aténách zasahuje proti demonstraci studentů. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 37 minutami

Štetina prodloužil se Spartou smlouvu do roku 2022

Slovenský fotbalista Lukáš Štetina prodloužil smlouvu s pražskou Spartou, která by mu vypršela po této sezoně. Osmadvacetiletý obránce zůstane podle nového kontraktu na Letné do konce června 2022. Sparta o tom informovala na svém webu.

Štetina přišel do Sparty v létě 2017 z jiného pražského klubu Dukly. V prvním roce patřil k oporám a spoluhráči ho zvolili nejlepším hráčem sezony. Pak důrazný stoper ztratil místo v sestavě a spekulovalo se o jeho odchodu.

Štetina ale dostal důvěru od trenéra Václava Kotala a v posledních dvou březnových soutěžních zápasech před koronavirovou pauzou nastoupil od začátku. Za výkony proti Ostravě a Slavii byl chválen.

"Tahle smlouva je určitě zadostiučinění. To, co dělám pro fotbal, se mi vrátilo. Věřím i ve fotbalového boha a v tom mám před sebou čistý stůl," řekl Štetina v rozhovoru pro klubovou televizi.

Další zprávy