Policisté v USA zastřelili muže, který je napadl v obrněnci

ČTK ČTK
15. 6. 2015 7:56
Muž zaútočil na policejní stanici obrněným vozem, který koupil na eBay. V okolí stanice také rozmístil nálože.
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Reuters

Dallas - Policie v texaském Dallasu zastřelila pětatřicetiletého muže, jenž napadl policejní stanici v obrněném vozidle, které si koupil na online dražebním serveru eBay. Vůz vybavený mimo jiné i střílnami byl na eBay inzerován jako "vozidlo pro případ útoku zombie", napsal zpravodajský server The Times.

James Boulware si vůz koupil za 8250 dolarů (asi 200 000 korun) minulý týden. O víkendu pak zaútočil na policejní stanici, rozmístil v jejím okolí nálože a začal střílet. Policisté se s ním pokoušeli vyjednávat, ale útočník hrozil, že má výbušniny i uvnitř vozidla. Nakonec ho okénkem zastřelil policejní odstřelovač.

Boulware na policejní velitelství zaútočil, protože právě policisté podle něj nesli vinu za to, že ztratil právo na péči o svého syna. "Nedokázal si sehnat práci. Soudní systém ho zklamal. A on se zlomil," řekl novinářům jeho otec. "Tím se ale nesnažím ospravedlnit útok na policejní stanici, to nebylo správné," dodal.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Navalnyj zůstane za mřížemi, soud zamítl odvolání proti vzetí do vazby

Moskevský soud zamítl odvolání ruského opozičníka Alexeje Navalného proti jeho vzetí do vazby. Navalnyj tak ve věznici zůstane, informovala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 47 minutami

Hackeři loni zdvojnásobili útoky na počítače českých uživatelů, nejčastěji kradli osobní data

Počet útoků škodlivých programů na PC českých uživatelů loni stoupl o 109 procent. Zatímco v prvních třech čtvrtletích množství detekovaných napadení klesalo, v posledním vzrostlo o 175 procent. Vyplývá to z údajů společnosti Kaspersky. Důvodem nárůstu je větší využití počítačů v domácnostech při omezeních kvůli koronaviru. Naopak množství útoků na mobilní zařízení kvůli nižšímu cestování lidí kleslo o třetinu.

Nejčastěji hackeři využívali útoky ke krádeži osobních údajů (phishing) nebo pro získání výkupného (ransomware). Zatímco počet phishingových útoků celoročně klesl zhruba o třetinu, vyděračské programy zaznamenaly nárůst detekcí o 1105 procent. Ve 3. a 4. čtvrtletí to bylo meziročně o zhruba 2000 procent více.

Zdroj: ČTK
Další zprávy