Muž na nádraží v Kolíně nad Rýnem držel rukojmí. Policie ho vážně zranila při zásahu

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
Aktualizováno 15. 10. 2018 20:21
Motiv činu není zatím jasný, policie ale nevylučuje, že šlo o teroristický útok.
Muž držel rukojmí na vlakovém nádraží v Kolíně nad Rýnem, policie ho zneškodnila. Záběry z místa | Video:

Berlín - Tři zraněné si vyžádal pondělní incident na nádraží v Kolíně nad Rýnem na západě Německa, při kterém muž nejprve zapálil v restauraci takzvaný Molotovův koktejl a následně několik hodin držel v nádražní lékárně rukojmí.

Pachatele policie při zásahu vážně zranila, a musel se proto podrobit operaci. Dalšími zraněnými jsou jeho rukojmí a 14letá dívka, kterou popálila hořlavá směs.

Motiv činu není zatím jasný, policie ale nevylučuje, že šlo o teroristický útok.

Kolínská policie dostala hlášení o incidentu na rušném nádraží v centru města ve 12:42 SELČ. Podle policejního mluvčího muž nejprve zapálil v restauraci rychlého občerstvení takzvaný Molotovův koktejl. Oheň popálil čtrnáctiletou dívku, která byla následně ve vážném stavu převezena do nemocnice. V restauraci se spustil protipožární systém, který začal místo kropit.

Zřejmě kvůli tomu muž zamířil do nedaleké lékárny, kde si vzal jednu ženu jako rukojmí. Podle očitých svědků křičel, že patří k teroristické organizaci Islámský stát, a následně se v lékárně zatarasil.

Ve snaze rukojmí osvobodit policisté při zásahu násilníka několikrát střelili. Muž měl podle policie v ruce zbraň, přičemž nebylo jasné, zda je pravá či nikoliv.

Pokusil se zapálit plynové lahve

Na místě se podle policejního mluvčího našly také urychlovač hoření a malé propanbutanové láhve používané při stanování.

Plynové láhve muž v jistém okamžiku připevnil na rukojmí a při policejním zásahu se je pokusil zapálit.

Zadržovaná žena utrpěla lehká zranění, násilník byl na místě činu oživován a v nemocnici se musel podrobit akutní operaci.

Vzhledem k jeho stavu, nebylo muže zatím možné vyslechnout. Jeho totožnost tak není jasná. Na místě činu se nicméně našly dokumenty 55letého Syřana, které "s vysokou pravděpodobností" patří pachateli.

Držitel těchto dokumentů může v Německu legálně pobývat do poloviny roku 2021.

Policii je známý od roku 2016, a to kvůli rozsáhlé trestné činnosti, především krádežím a drogovým deliktům.

Po celou dobu akce bylo nádraží mimo provoz a dálkové i meziměstské vlaky směřovaly na jiné stanice. Kolínské nádraží patří mezi největší v Německu a je v těsném 

 

Právě se děje

před 43 minutami

Americký diplomat Sondland připustil, že na Trumpův pokyn tlačil na Ukrajinu

Americký diplomat Gordon Sondland při středečním veřejném slyšení v Kongresu připustil, že na pokyn prezidenta USA naléhal na Kyjev, aby dodal informace zvýhodňující Donalda Trumpa ve volbách. Sondland, Trumpův stoupenec a sponzor jeho volební kampaně, promluvil ve výboru Sněmovny reprezentantů pro kontrolu zpravodajských služeb, který chce usvědčit Trumpa, že se na Kyjevu domáhal informací poškozujících jeho možného volebního soka Joea Bidena.

Sondland působí jako velvyslanec USA při Evropské unii a demokraté toužící vystavit Trumpa hrozbě ústavní žaloby ho považují za klíčového svědka. Hotelový magnát je podle médií členem skupiny nazývané "amigos" (přátelé), do níž patří ministr energetiky Rick Perry a zmocněnec USA pro Ukrajinu Kurt Volker. Jejich úkolem bylo prostřednictvím zákulisních tahů přimět Kyjev k dodání "špíny" na Bidena.

Zdroj: ČTK
Další zprávy