Policisté usnuli při měření rychlosti, ukradli jim radar

ČTK ČTK
17. 12. 2014 7:54
Pachatel po sobě nezanechal stopy, takže není jasné, zda šlo o pomstu právě změřeného řidiče.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Řím - Dvěma italským policistům se nevyplatilo usnout ve službě při měření rychlosti aut. Někdo totiž využil jejich "nepozornosti" a ukradl jim radar stojící na trojnožce před jejich vozidlem, informoval na svém webu deník La Repubblica.

Incident se stal v noci na sobotu. Kolem 02:00 policisté zjistili, že měřicí zařízení záhadně zmizelo.

Pachatel po sobě nezanechal stopy, takže není jasné, zda šlo o pomstu právě změřeného řidiče, či o případného sběratele radarů, zažertoval si deník na účet zaskočených strážců zákona.

V krvi policistů se údajně nenašly žádné stopy po jakékoli látce, jež jim mohla dopomoci ke spaní. Stačila tak patrně jen pozdní noční hodina a příjemné teplo ve vozidle.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Baseballisté skončili na ME pátí a zahrají si o OH v Tokiu

Čeští baseballisté obsadili na mistrovství Evropy páté místo a zahrají si o olympijské hry v Tokiu 2020. Reprezentace dnes v utkání o pátou příčku, která jako poslední zajišťovala postup do kvalifikace, zdolala díky homerunům Martinů Červenky a Schneidera v Bonnu domácí Německo 4:3.

 

Baseballisté porazili Německo už v závěrečném utkání ve skupině (10:6) a zvládli i druhý zápas se stejným soupeřem. Domácí se radovali z dvoubodového vedení po druhé směně, ale ve třetí se při dvou obsazených metách opřel do míče jediný český hráč působící v USA Červenka, poslal jej za hrazení a otočil na 3:2.

 

Na začátku šesté směny se povedlo Němcům srovnat, ale svým třetím homerunem v turnaji získal vítězný bod Schneider, který se vzápětí zaskvěl i v obraně. V deváté směně soupeř obsadil všechny mety bez autu, ale česká spojka chytila těžký odpal a týmu se v jedné rozehře povedlo zahrát dvojaut a zabránit bodu. Schneider zápas také ukončil, chytil snadný míč ze vzduchu a odstartoval českou radost.

 

Na nadhozu se šest směn držel Marek Minařík. Od sedmé zápas bez bodu dokončil a těžkou situaci v závěru zvládl levoruký Jan Novák.

 

Evropsko-africká olympijská kvalifikace začne ve středu v Boloni a Palermu. Účast v Tokiu si zajistí vítěz, druhý tým bude mít šanci hrát o olympiádu příští rok v závěrečné kvalifikaci na Tchaj-wanu.

 

Účastníky olympijské kvalifikace s českým týmem budou Nizozemsko, Itálie, Izrael, Španělsko a Jihoafrická republika.

Další zprávy