V Mexiku pohřešují po násilnostech 43 studentů

ČTK ČTK
1. 10. 2014 6:57
Víkendová střelba policistů do studentů vyvolala na jihu země rozsáhlé protesty.
Mexická policie (ilustrační foto).
Mexická policie (ilustrační foto). | Foto: Reuters

Acapulco (Mexiko) - Z 57 mexických studentů, kteří se začali pohřešovat po víkendových střetech mezi policií a studenty ve státě Guerrero na jihu země, se jich dosud našlo 14.

Někteří z místa demonstrace utekli, jiní byli zatčeni a poté propuštěni. Uvedla to agentura AP.

Studenti vysokých škol v pátek a v noci na sobotu protestovali proti reformě školství a údajně diskriminační praxi, která prý zvýhodňuje studenty z větších měst.

Při incidentech ve městě Iguala zemřelo šest lidí a dalších 25 osob bylo zraněno. Úřady kvůli zásahu zadržely více než 20 policistů.

Policie zasáhla, když radikálně naladění demonstranti zabavili tři autobusy a chtěli je použít při dalších protestech. Při první přestřelce přišli o život dva protestující.

O několik hodin později na stejném místě, kde došlo k úmrtí studentů, začali neznámí ozbrojenci střílet na automobily projíždějící na dálnici, o život přitom přišli další lidé.

Střelba policistů po studentech vyvolala v pondělí rozsáhlé protesty před budovou parlamentu v místní metropoli Chilpancingu, kde demonstranti házeli kameny a zápalné lahve. Proti policejnímu násilí tu protestovaly tisíce studentů, požadovaly vyšetření toho, co se stalo s jejich pohřešovanými kolegy.

Mexický stát Guerrero, kde leží i známé Acapulco, je nechvalně proslulý sociálními nepokoji. Patří i k těm, jež jsou nejhůře postiženy vlnou násilí spojeného s obchodem s drogami.

 

Právě se děje

Další zprávy