Policisté v Chicagu zastřelili omylem matku pěti dětí

27. 12. 2015 8:02
Policisté v americkém Chicagu zabili omylem matku pěti dětí. Tragédie se odehrála v bytovém domě při zásahu proti 19letému útočníkovi, který baseballovou pálkou ohrožoval svého otce. Jedna ze střel, kterou policie vypálila, proletěla dveřmi do bytu ženy, kde ji vážně zranila. Žena krátce poté podlehla těžkému zranění v nemocnici.
Americká policie. Ilustrační foto.
Americká policie. Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Washington - Americká policie v Chicagu při zásahu proti násilníkovi nedopatřením zastřelila spolu s útočníkem i matku pěti dětí. Oba zastřelení jsou černoši. V neděli o tom informovala agentura Reuters.

Incident se stal v době, kdy chicagskou policii prošetřují federální úřady kvůli kontroverzním případům použití střelných zbraní, mimo jiné i vůči černochům.

"Policisté čelili agresivní osobě, což vyústilo ve výstřel z policejní zbraně, který smrtelně zasáhl dva lidi," uvedla v prohlášení chicagská policie. Ta dále sdělila, že 55letá žena byla náhodně zasažena a tragicky zabita. "Oddělení vyjadřuje hlubokou soustrast rodině a přátelům oběti," dodala policie.

Tragédie se odehrála v bytovém domě při zásahu proti 19letému útočníkovi, který baseballovou pálkou ohrožoval svého otce. Jedna ze střel, kterou policie vypálila, proletěla dveřmi do bytu ženy, kde ji vážně zranila. Žena krátce poté podlehla těžkému zranění v nemocnici.

Chicagskou policie v současné době prověřuje federální inspekce z možných rasově motivovaných zákroků. Pozornost úřadů vyvolal případ sedmnáctiletého černošského mladíka, kterého loni zastřelil nejméně šestnácti ranami bělošský policista.

 

Právě se děje

před 59 minutami

V Ostravě vykolejila tramvaj po srážce s autem, dva lidé jsou zranění

Dva lidé v pátek utrpěli zranění při srážce tramvaje a osobního auta v Ostravě. Oba zranění byli v automobilu. Tramvaj po nehodě vykolejila, řekli mluvčí Dopravního podniku Ostrava Karolína Rycková a mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl. Policejní mluvčí Soňa Štětínská řekla, že řidič auta zřejmě tramvaji nedal přednost při odbočování. Policisté zjišťují okolnosti nehody a žádají svědky, aby se přihlásili. Zraněnými byli osmašedesátiletá žena a sedmačtyřicetiletý muž. "Žena utrpěla lehké zranění hlavy. Muž měl těžší zranění v oblasti zad a podezření na otřes mozku," řekl Humpl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy