Policista v Oklahomě si odsedí čtyři roky ve vězení. Zabil omylem neozbrojeného černocha

ČTK ČTK
1. 6. 2016 8:14
Soud v americkém státě Oklahoma odsoudil v úterý na čtyři roky vězení bývalého zástupce šerifa v záloze Roberta Batese, který loni při policejní akci proti nelegálním prodejcům zbraní omylem zastřelil neozbrojeného černocha. Batesovi se do trestu započítá doba strávená ve vazbě od jeho zatčení na počátku loňského dubna. Tehdy tento dobrovolník střelil po Ericu Harrisovi (44), který se tajným policistům pokoušel nelegálně prodat střelnou zbraň, z pistole v domnění, že má v ruce elektrický paralyzér. Žalobci uznali, že šlo o omyl, označili však Batesovo jednání za hrubou profesionální nedbalost. Černošští aktivisté na základě těchto případů začali obviňovat policisty z diskriminace.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ukrajinská policie dopadla podezřelé z vraždy novináře Šeremeta. Zemřel při výbuchu bomby

Ukrajinská policie zadržela a obvinila podezřelé z vraždy novináře Pavla Šeremeta. Toho před třemi lety v centru Kyjeva zabil výbuch bomby nastražené v autě. Zadržení podezřelých ve čtvrtek oznámil ministr vnitra Arsen Avakov. Šeremet v minulosti pracoval jako novinář také v Bělorusku a v Rusku.

"Policie právě zadržela a se souhlasem generální prokuratury obvinila podezřelé z účasti na vraždě Pavla Šeremeta. Je to výsledek velmi složité a úporné práce skutečných profesionálů a důležitý krok k úplnému objasnění případu," napsal Avakov na Twitteru a poděkoval kriminalistům. Očekává, že soud na podezřelé uvalí vazbu. O podrobnostech případu slíbil novináře informovat později spolu s náčelníkem kriminální policie.

Mezi zadrženými je podle médií i hudebník a bývalý účastník bojů s proruskými separatisty na východě země Andrij Antonenko. "Právě mě obviňují ze Šeremetovy vraždy, přímo teď a na mém dvoře," napsal na sociální síti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy