Policie zatkla v Bruselu osm lidí, podezírá je z přípravy atentátu

ČTK ČTK
5. 3. 2018 13:11
Osm podezřelých skončilo v Belgii ve vazbě po zátahu policie v rámci protiteroristického vyšetřování. Médiím to bez dalších podrobností oznámila belgická federální prokuratura. Agentura AFP s odvoláním na nejmenovaný zdroj blízký vyšetřování uvedla, že úřady podezíraly zadržené z přípravy atentátu. Zbraně ani výbušniny ale údajně nebyly nalezeny. Policie v pondělí prohledávala celkem sedm objektů, z toho čtyři ve čtvrti Molenbeek s početnou komunitou marockých přistěhovalců. Právě tam bylo zatčeno všech osm podezřelých. Ti byli odvedeni k výslechu, po němž by měl vyšetřující soudce rozhodnout o obvinění nebo o setrvání ve vazbě, sdělil zdroj AFP.
Policie v Belgii (ilustrační foto).
Policie v Belgii (ilustrační foto). | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 43 minutami

Vláda schválila pomoc afghánským tlumočníkům

Vláda v pátek schválila program pomoci tlumočníkům, kteří pracovali ve prospěch české armády v Afghánistánu, a jejich rodinám. Program předpokládá finanční pomoc i možnost azylu. O přijetí návrhu informovalo ministerstvo obrany.

Program je podle ministra obrany Lubomíra Metnara (ANO) navržen tak, aby zohlednil náročnost služby jeho potenciálních a prověřených uživatelů a akceptoval jejich individuální preference. Kvůli bezpečnosti a ochraně možných účastníků programu není možné zveřejnit počty tlumočníků ani další specifikaci pomoci, uvedl. Přijetí programu podle ministerstva neohrožuje bezpečnost občanů České republiky a respektuje platnou legislativu.

"Služby afghánských spolupracovníků pro nás byly vždy důležité, a proto jsme jim už v minulosti pomáhali. Na základě těchto zkušeností jsme připravili nový program pomoci specifický pro aktuální situaci po stažení koaličních sil ze země," vysvětlil ministr Metnar. Dodal, že cílem České republiky je umožnit tlumočníkům a jejich rodinám bezpečný a kvalitní život a důstojné sociální podmínky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy