Policie zatkla pašeráka z Čech, vlakem 200krát převezl drogu

ČTK ČTK
12. 5. 2015 18:42
Dealeři si z vydělaných peněz kupovali vlastní drogy a platili za hazardní hry.
Drogy (ilustrační foto)
Drogy (ilustrační foto) | Foto: Reuters

Linec - Policie v severorakouském městě Ried im Innkreis vypátrala dva údajné drogové dealery z Česka, kteří si vydělávali převozem drog do Rakouska.

Jeden z nich prý s metamfetaminem jel vlakem přes hranici dvěstěkrát, informovala rakouská policie.

Nezaměstnaní dealeři si z peněz získaných za prodaných drog kupovali omamné látky pro sebe a platili jim za hazardní hry, na nichž jsou také závislí. Metamfetamin prý pravidelně užívala i jejich těhotná komplicka.

Policii se doposud podařilo vypátrat asi tři desítky zákazníků těchto prodejců drog. V rámci tohoto případu vyšetřuje i jiné trestné činy, jako je falšování dokladů nebo podvodné jednání.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 34 minutami

Policisté u Uherského Hradiště evakuují několik stovek lidí kvůli možnému nálezu letecké pumy

Policisté v Kunovicích u Uherského Hradiště evakuují několik stovek lidí kvůli možnému nálezu letecké pumy v průmyslovém areálu. Policie o tom informovala na Twitteru. Na místo míří pyrotechnik. Podle dostupných informací se evakuace týká areálu letecké továrny na západním okraji města. Sídlí v něm několik firem.

Koncem září si nález nevybuchlé letecké pumy z druhé světové války vyžádal v Liberci evakuaci asi 5000 lidí. Trvala zhruba šest hodin. Pyrotechnici pumu zajistili a odvezli do bezpečného prostoru k likvidaci.

Zdroj: Domácí , ČTK
Další zprávy