Policie zatkla pašeráka z Čech, vlakem 200krát převezl drogu

ČTK ČTK
12. 5. 2015 18:42
Dealeři si z vydělaných peněz kupovali vlastní drogy a platili za hazardní hry.
Drogy (ilustrační foto)
Drogy (ilustrační foto) | Foto: Reuters

Linec - Policie v severorakouském městě Ried im Innkreis vypátrala dva údajné drogové dealery z Česka, kteří si vydělávali převozem drog do Rakouska.

Jeden z nich prý s metamfetaminem jel vlakem přes hranici dvěstěkrát, informovala rakouská policie.

Nezaměstnaní dealeři si z peněz získaných za prodaných drog kupovali omamné látky pro sebe a platili jim za hazardní hry, na nichž jsou také závislí. Metamfetamin prý pravidelně užívala i jejich těhotná komplicka.

Policii se doposud podařilo vypátrat asi tři desítky zákazníků těchto prodejců drog. V rámci tohoto případu vyšetřuje i jiné trestné činy, jako je falšování dokladů nebo podvodné jednání.

 

Právě se děje

před 9 hodinami

FBI považuje střelbu na floridské armádní základně za teroristický čin, útočník jednal sám

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) pracuje s předpokladem, že páteční střelba na armádní základně na Floridě byla teroristickým činem. Vyšetřovatelka FBI to oznámila na tiskové konferenci. Její úřad se rovněž domnívá, že saúdskoarabský vojenský student jednal sám, když v areálu v Pensacole zabil tři lidi.

Pachatel, který se na základně účastnil výcviku, začal střílet v jedné z místních učeben. Podle agentky FBI Rachel Rojasové 21letý příslušník saúdskoarabského letectva Muhammad Šamrání použil legálně zakoupenou pistoli. Zasahovali proti němu policisté i vojáci a nakonec se jim podařilo ho zlikvidovat. Kromě tří mrtvých si útok vyžádal také osm zraněných. Motivy činu jsou zatím neznámé.

Zdroj: ČTK
Další zprávy