reklama
 
 

Kvůli důlnímu neštěstí skončili v Turecku ve vazbě tři lidé

AKTUALIZOVÁNO 18. 5. 2014
Mezi zatčenými jsou podle tureckých médií manažeři a personál důlní firmy.
Doporučujeme

Ankara/Istanbul - Turecká policie v neděli v rámci vyšetřování důlního neštěstí, které si vyžádalo 301 obětí na životech, zadržela 25 lidí a tři z nich vzala do vazby. Mezi zadrženými jsou i manažeři a personál důlní firmy.

Státní zástupce na tiskové konferenci oznámil, že tři lidé byli obviněni z nedbalosti a z toho, že způsobili smrt více než jedné osoby. Je mezi nimi i generální ředitel dolu.

Záchranné práce v uhelném dole v západoturecké Somě skončily v sobotu vynesením posledních těl. Neštěstí se stalo v úterý. Záchranáři tak vyprošťovali oběti nejhorší tragédie v historii tureckého hornictví skoro pět dní.

V době výbuchu a následného smrtícího požáru bylo v dole skoro 800 lidí, 485 z nich se podařilo vyváznout. Živé horníky vynesli záchranáři ven naposledy ve středu večer, od té doby už nacházeli pouze mrtvá těla.

U dolu v pátek vypukla demonstrace, kterou policie rozháněla vodními děly, slzným plynem a gumovými projektily. Demonstranti požadovali odstoupení vlády premiéra Recepa Tayyipa Erdogana, která údajně zabránila přijetí přísnějších bezpečnostních opatření při těžbě.

Provozovatel dolu, společnost Soma Holding, na páteční tiskové konferenci popřel, že by zanedbal nutná bezpečnostní opatření a že by na tragédii nesl nějaký podíl. Někteří zachránění horníci však tvrdí opak.

autor: ČTK

Související

  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama