Brasília - Ke kanibalismu se přiznali tři lidé, které zadržela brazilská policie. Muž a dvě ženy patřili k neupřesněné sektě a policie je podezírá, že zavraždili nejméně dvě ženy.

Podle vlastního přiznání části jejich těl zkonzumovali nebo použili k výrobě jídla, napsal v sobotu zpravodajský server BBC News.

Policisté upřesnili, že k vraždám je prý nabádal "hlas", který zadržení slyšeli. Těla svých obětí pohřbili na pozemku domu, kde žili, ve městě Garanhuns ve státě Pernambuco na severovýchodě Brazílie.

Dvě zavražděné ženy byly pohřešovány od letošního roku. Policie nyní prověřuje, zda by zadržená trojice mohla být také spojená s vraždou dalších šesti žen ve státě Pernambuco.

Jedna ze zadržených žen navíc policii sdělila, že použila část masa zavražděných k výrobě masových pirohů, které prodávala v ulicích Garanhunsu.

Zadržená trojice bude obviněna z vraždy, únosu, ukrývání těl, podvodu a přečinům proti veřejnému zdraví.

před 3 hodinami

Inter nedokázal překonat Miranteho, s AS remizoval 0:0

Fotbalisté Interu Milán remizovali v 15. kole italské ligy s AS Řím 0:0 a v čele tabulky mají dvoubodový náskok před mistrovským Juventusem. Ten nastoupí proti Laziu v sobotu. Inter, soupeř pražské Slavie v Lize mistrů, bodoval v Serii A poosmé za sebou.

Inter měl převahu a řadu šancí, ale pokaždé narazil na brankáře hostů Antonia Miranteho. Šestatřicetiletý gólman v sedmé minutě nedovolil skórovat Romeluovi Lukakuovi, v závěru prvního poločasu Marcelo Brozovič římskou branku přestřelil. Mirante pak na začátku druhé půle zneškodnil i střelu Matíase Vecina, neprosadil se ani Lautaro Martínez.

Před zápasem vyvolal velké pozdvižení deník Corriere dello Sport, který dal na první straně k fotografiím hráčů tmavé pleti Chrise Smallinga z AS a Lukakua titulek "Black Friday". List byl obviněn z rasismu, jeho představitelé nicméně na tomto spojení nic špatného neshledali.