Francouz zatčený kvůli podezření z vraždy není osm let hledaný pachatel, nesedí DNA

ČTK ČTK
12. 10. 2019 7:36
Muž zatčený na letišti ve skotském městě Glasgow není Francouz podezřelý z vraždy manželky a čtyř dětí, po kterém francouzská policie již osm let marně pátrá. Ukázaly to podle francouzského tisku testy DNA.
Policie na letišti v Glasgow - Ilustrační foto.
Policie na letišti v Glasgow - Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Policie v Glasgowě v pátek na základě evropského zatykače zadržela muže, o němž se domnívala, že by mohl být hledaný Xavier Dupont de Ligonnès. Úřady pak začaly jeho totožnost prověřovat. Podle médií ale neodpovídala podoba, otisky prstů a nakonec ani genetické zkoušky.

De Ligonnèsova rodina zmizela v dubnu 2011. Policie později objevila pět těl se střelnými ranami a dva psy pohřbené pod terasou rodinného domu ve městě Nantes. Otec byl jediným členem rodiny, který se nenašel, a stal se hlavním podezřelým.

Později se ukázalo, že měl finanční problémy a přihlásil se do místního střeleckého klubu, aby získal zkušenosti ve střelbě. Policie také našla zprávu z roku 2010, ve které uváděl, že chce zabít svou rodinu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Adetokunbo v NBA dovedl Milwaukee k šesté výhře za sebou

Nejužitečnější hráč minulé sezony Janis Adetokunbo zaznamenal ve čtvrtečním utkání NBA proti Portlandu impozantní triple double za 24 bodů, 19 doskoků a 15 asistencí a byl strůjcem vítězství Milwaukee 137:129. Bucks se po šesté výhře za sebou osamostatnili v čele Východní konference.

Adetokunbo podruhé v sezoně dosáhl na dvojciferná čísla ve třech základních statistických ukazatelích a stal se prvním hráčem v historii klubu, který zaznamenal bilanci čítající alespoň 20+15+15. Jeho čtvrteční výkon v historii ligy předčili jen slavní Oscar Robertson, Wilt Chamberlain a Larry Bird.

Střelecky se přitom řecký basketbalista trápil a proměnil jen devět z 27 střel. V počtu finálních přihrávek ale ve své sedmé sezoně v lize dosáhl na osobní rekord. "Když mi to nepadalo, snažil jsem se nacházet spoluhráče. Udělal jsem ale jen půlku práce, to oni se trefovali," řekl Adetokunbo.

Další zprávy