Francouz zatčený kvůli podezření z vraždy není osm let hledaný pachatel, nesedí DNA

ČTK ČTK
12. 10. 2019 7:36
Muž zatčený na letišti ve skotském městě Glasgow není Francouz podezřelý z vraždy manželky a čtyř dětí, po kterém francouzská policie již osm let marně pátrá. Ukázaly to podle francouzského tisku testy DNA.
Policie na letišti v Glasgow - Ilustrační foto.
Policie na letišti v Glasgow - Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Policie v Glasgowě v pátek na základě evropského zatykače zadržela muže, o němž se domnívala, že by mohl být hledaný Xavier Dupont de Ligonnès. Úřady pak začaly jeho totožnost prověřovat. Podle médií ale neodpovídala podoba, otisky prstů a nakonec ani genetické zkoušky.

De Ligonnèsova rodina zmizela v dubnu 2011. Policie později objevila pět těl se střelnými ranami a dva psy pohřbené pod terasou rodinného domu ve městě Nantes. Otec byl jediným členem rodiny, který se nenašel, a stal se hlavním podezřelým.

Později se ukázalo, že měl finanční problémy a přihlásil se do místního střeleckého klubu, aby získal zkušenosti ve střelbě. Policie také našla zprávu z roku 2010, ve které uváděl, že chce zabít svou rodinu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy