reklama
 
 

Policie ve Francii zadržela miliardáře Bollorého, konkurenční firmy ho obvinily z korupce

24. 4. 2018 19:54
Bolloré je jedním z nejznámějších francouzských podnikatelů a vlastníkem holdingu Bolloré Group.

Paříž - Francouzská protikorupční policie v úterý zadržela a vyslechla miliardáře Vincenta Bollorého. Jeho společnost čelí obvinění, že pracovala na volebních kampaních dvou afrických prezidentů výměnou za lukrativní kontrakty v místních přístavech, což firma v prohlášení popřela. Ve vazbě na pařížském předměstí Nanterre podle francouzských médií skončili také další vysoce postavení představitelé společnosti.

Bolloré je jedním z nejznámějších francouzských podnikatelů a vlastníkem holdingu Bolloré Group. Jeho podnikatelské aktivity sahají od lodní dopravy přes reklamu a stavebnictví až po média. V Africe má společnost rozsáhlé obchodní zájmy. Obvinění z korupčního jednání proti ní vznesly dvě konkurenční firmy.

Bolloré před několika dny odstoupil z funkce šéfa mediální skupiny Vivendi, v níž má jeho společnost podíl 20,5 procenta. Akcie skupiny po oznámení o zadržení Bollorého klesly až o devět procent a o jedno procento oslabily také akcie Vivendi. Část ztrát ale pak smazaly.

Vyšetřování se týká voleb v Guineji v roce 2009 a v Togu v roce 2010. Výslech Bollorého podle agentury Reuters naznačuje, že francouzské úřady zintenzivnily vyšetřování, které trvá už roky, a jsou připraveny se jednomu z nejbohatších Francouzů postavit. Bollorého jmění odhadl časopis Forbes na 7,3 miliardy dolarů (téměř 152 miliard Kč).

autor: ČTK | 24. 4. 2018 19:54

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama