Policie v USA zatkla dva muže podezřelé z vražd školaček. Po 43 letech pomohla DNA

ČTK ČTK
14. 9. 2016 8:30
Díky testům DNA se americkým policistům nejspíše podařilo objasnit 43 let starou vraždu dvou školaček. Policie zadržela dva muže, kteří jsou podezřelí z toho, že v roce 1973 nedaleko Sacramenta sexuálně napadli a poté zastřelili brokovnicí dívky ve věku 12 a 13 let. Policisté zatkli jednoho z podezřelých v Kalifornii, druhého v Oklahomě. Oběma mužům je dnes 65 let. Zatím není jasné, jak vysoký trest jim hrozí v případě, že budou za 43 let starou vraždu odsouzeni.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Thinkstock

Los Angeles – Americká policie zatkla v úterý dva muže kvůli podezření z vraždy dvou školaček před více než 40 lety. Vyšetřovatelé se na stopu podezřelých dostali díky testům DNA z místa činu, které nechali nyní v laboratoři provést. Informovala o tom agentura AP.

Vražda se stala v roce 1973 zhruba 60 kilometrů od Sacramenta. Vyšetřovatelé zjistili, že dívky ve věku 12 a 13 let byly sexuálně napadeny a následně je pachatelé zblízka zastřelili brokovnicí. Zločince se ale nepodařilo dohledat.

Teprve před dvěma lety se vyšetřovatelé k případu vrátili a nechali provést analýzu DNA z místa vraždy. Výsledky se přitom shodovaly s DNA dvou bratranců, kteří byli v minulosti trestáni za sexuální násilí a za držení drog, a proto byla jejich genetická informace zaznamenaná v policejních databázích.

Policisté zatkli jednoho z podezřelých v Kalifornii, druhého v Oklahomě. Oběma mužům je dnes 65 let. Zatím není jasné, jak vysoký trest jim hrozí v případě, že budou za 43 let starou vraždu odsouzeni.

 

Právě se děje

Další zprávy