Policie v USA zatkla dva muže podezřelé z vražd školaček. Po 43 letech pomohla DNA

ČTK ČTK
14. 9. 2016 8:30
Díky testům DNA se americkým policistům nejspíše podařilo objasnit 43 let starou vraždu dvou školaček. Policie zadržela dva muže, kteří jsou podezřelí z toho, že v roce 1973 nedaleko Sacramenta sexuálně napadli a poté zastřelili brokovnicí dívky ve věku 12 a 13 let. Policisté zatkli jednoho z podezřelých v Kalifornii, druhého v Oklahomě. Oběma mužům je dnes 65 let. Zatím není jasné, jak vysoký trest jim hrozí v případě, že budou za 43 let starou vraždu odsouzeni.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Thinkstock

Los Angeles – Americká policie zatkla v úterý dva muže kvůli podezření z vraždy dvou školaček před více než 40 lety. Vyšetřovatelé se na stopu podezřelých dostali díky testům DNA z místa činu, které nechali nyní v laboratoři provést. Informovala o tom agentura AP.

Vražda se stala v roce 1973 zhruba 60 kilometrů od Sacramenta. Vyšetřovatelé zjistili, že dívky ve věku 12 a 13 let byly sexuálně napadeny a následně je pachatelé zblízka zastřelili brokovnicí. Zločince se ale nepodařilo dohledat.

Teprve před dvěma lety se vyšetřovatelé k případu vrátili a nechali provést analýzu DNA z místa vraždy. Výsledky se přitom shodovaly s DNA dvou bratranců, kteří byli v minulosti trestáni za sexuální násilí a za držení drog, a proto byla jejich genetická informace zaznamenaná v policejních databázích.

Policisté zatkli jednoho z podezřelých v Kalifornii, druhého v Oklahomě. Oběma mužům je dnes 65 let. Zatím není jasné, jak vysoký trest jim hrozí v případě, že budou za 43 let starou vraždu odsouzeni.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy