Desítky migrantů v Bosně chtěly přejít do Chorvatska, policie jim v tom zabránila

ČTK ČTK
23. 10. 2018 16:32
Skupinka několika desítek migrantů se snažila přejít bosensko-chorvatské hranice a dostat se dál na západ.
Uprchlíci v Bosně (ilustrační foto).
Uprchlíci v Bosně (ilustrační foto). | Foto: Reuters

Sarajevo - Policie na bosensko-chorvatské hranici nedaleko vsi Izačić zabránila v úterý několika desítkám migrantů přejít do sousedního Chorvatska. Informuje o tom agentura AP. Chorvatská policie popřela fámy, že Záhřeb otevře hranice, a varovala, že nepřipustí, aby lidé přecházeli hranice ilegálně.

Děti vykřikovaly "Chorvatsko, Chorvatsko". Skupina chtěla z Chorvatska pokračovat na západ do jiných zemí Evropské unie.

Skupina migrantů v pondělí ušla asi 15 kilometrů od azylového centra a snažila se upozornit na to, že hranice pro lidi prchající před válkou a hladem z Blízkého východu, Afriky a z Asie zůstávají uzavřené. Bosenská policie je poprvé zastavila v pondělí večer asi kilometr od hranice. Migranti si postavili na noc malé stany, rozbalili si přikrývky a v podzimním chladu spali u silnice, po které projížděla osobní i nákladní auta. Někteří místní lidé běžencům nabízeli jídlo, pití a přikrývky.

Na cestu k jinému hraničnímu přechodu s Chorvatskem se v úterý vydala další skupina migrantů.

AP připomíná, že v Bosně přebývá několik tisíc migrantů, kteří by se rádi dostali do Evropské unie. Snaží se přejít přes tuto zemi, aby se vyhnuli jiným, ostřeji střeženým cestám přes Balkánský poloostrov.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 18 minutami

Dálnici D5 u Berouna zavřela nehoda tří aut

Dálnici D5 poblíž Berouna v neděli večer zhruba na hodinu zavřela ve směru na Plzeň nehoda dvou osobních aut a kamionu. Jeden muž je těžce zraněný, záchranáři na místo poslali i vrtulník. Vyplývá to z informací od policejní mluvčí Lucie Novákové a Národního dopravního informačního centra.

"Máme tam havarovaná dvě osobní vozidla. Kousek před nimi je zastavený ještě kamion, který byl taky účastníkem dopravní nehody," popsala Nováková místo havárie. Těžce zraněný muž je z jednoho z osobních aut, dodala.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

České basketbalistky vyhrály v kvalifikaci ME i podruhé

České basketbalistky vyhrály i druhý zápas v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy. V pražské hale Královka rozhodla o výhře 60:59 nad Rumunskem sekundu před koncem Kateřina Elhotová. Výběr trenéra Štefana Svitka navázal na čtvrteční vítězství 62:52 na palubovce favorita skupiny Itálie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy