reklama
 
 

Dálnici do Varšavy zalilo 24 tun čokolády, policie ji uzavřela. Je horší než sníh, stěžují si hasiči

Aktualizováno 9. 5. 2018 14:31
Dálnici do Varšavy zalilo 24 tun čokolády, policie ji uzavřela | Video: Reuters |  01:10
Na polské dálnici A2, spojující Varšavu a Poznaň, se převrátil kamion převážející čokoládu.

Varšava - Polská policie musela ve středu ráno zcela uzavřít úsek frekventované dálnice A2, spojující Varšavu s Poznaní, kvůli nesjízdnému povrchu. Uzavírku způsobila nehoda kamionu, z jehož cisterny vyteklo 24 tun čokolády. Podle hasičů způsobila sladká hmota daleko větší problémy, než v zimě činí na silnicích sníh.

Podle televize TVN24 narazil kamion do svodidel a převrátil se z dosud neznámých příčin poblíž města Vřesno ve Velkopolském vojvodství východně od Poznaně. Tuny hnědé hmoty vytekly před šestou hodinou ráno do obou směrů dálnice, což přimělo policii uzavřít přibližně patnáctikilometrový úsek k městu Slupca.

"Kontaktovali jsme výrobce čokolády. Shodli jsme se, že je potřeba použít tlakové mytí teplou vodou, což chvíli potrvá. Tuhnoucí čokoláda je horší než sníh," řekl TVN24 šéf místních hasičů Bogdan Kowalski.

Situaci podle něho zhoršili řidiči, kteří se ještě před uzavřením dálnice pokusili čokoládou projet. To jim sice s obtížemi vesměs vyšlo, avšak "rozvezli" lepkavou hmotu po úseku dlouhém několik kilometrů, který se musí rovněž očistit.

Silničáři a hasiči brodící se mnohdy až po kotníky v čokoládě odhadovali, že kompletní úklid dálnice potrvá několik hodin.

autor: ČTK | 9. 5. 2018 14:21

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama