Policie rozehnala demonstranty v arménském Jerevanu, 60 lidí je zraněno, desítky skončily ve vazbě

ČTK ČTK
30. 7. 2016 12:19
Na šest desítek lidí skončilo v nemocnice po střetech opozičních demonstrantů s policií v arménské metropoli Jerevan, přes 100 lidí bylo zatčeno. Potyčky trvaly až do pozdních nočních hodin, uvedla agentura AFP. Policie demonstranty tloukla obušky a použila proti nim slzný plyn. Podle úřadů bylo třeba ošetřit asi 60 osob s popáleninami, zlomeninami a dalšími zraněními. Zatčeno bylo celkem 165 lidí. "Šestadvacet z nich zůstalo ve vazbě, zbylí byli propuštění," řekl AFP policejní důstojník. Nepokoje souvisejí s událostí ze 17. července, kdy skupina ozbrojených útočníků napojená na radikální opozici obsadila policejní stanici v Jerevanu, zabila policistu a zranila další čtyři.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 59 minutami

Evropský parlament odsoudil polský zákaz potratů. Ohrožuje podle něj zdraví žen a povede k tajným interrupcím

Evropský parlament ve čtvrtek odsoudil říjnové rozhodnutí polského ústavního soudu zásadně omezit možnost umělého přerušení těhotenství. Podle europoslanců tento de facto zákaz potratů ohrožuje zdraví polských žen a povede k výraznému rozšíření tajně prováděných a méně bezpečných interrupcí. Omezení je podle evropských zákonodárců dalším důkazem posilování vlivu polských vládnoucích politiků na justici.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Ve věku 63 let po krátké těžké nemoci zemřel prezident Exekutorské komory ČR Vladimír Plášil

Ve věku 63 let po krátké těžké nemoci zemřel prezident Exekutorské komory ČR Vladimír Plášil. V tiskové zprávě to oznámila mluvčí komory Lenka Desatová. Plášil působil od roku 2001 jako soudní exekutor v Praze 7 a v minulosti byl mimo jiné členem Legislativní rady vlády. Byl zakládajícím členem Exekutorské komory ČR a také dlouholetým členem jejího prezidia. V čele komory pak stál od roku 2018.

"Zasadil se o další transparentnost a elektronizaci komory, která za jeho působení významným způsobem zefektivnila svou činnost. Významným způsobem také přispěl k zapojení komory do legislativních procesů a k užší spolupráci s orgány veřejné moci," sdělila Desatová. Za Plášilova působení v prezidiu také podle ní posílila Exekutorská komora ČR svou pozici v Mezinárodní unii soudních exekutorů.

Exekutorská komora České republiky sdružuje soudní exekutory, vykonává jejich samosprávu a dohlíží nad jejich úřední činností. Členství v komoře je pro všechny exekutory ze zákona povinné. Komora sídlí v Praze a má pobočku v Brně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy