Policie propustila všechny zadržené po útoku v Manchesteru. Vyšetřování dál pokračuje, říká policie

11. 6. 2017 17:39
Britská policie propustila všechny podezřelé z teroristického útoku v Machesteru na koncertu zpěvačky Ariany Grandeové. Detektivové si prý stále nejsou jisti, zda atentátník jednal sám, nebo měl komplice. Podle britských zákonů musí být zadržená osoba do dvou týdnů obviněna nebo propuštěna. Policie ale ujišťuje, že vyšetřování pokračuje. Při bombovém útoku zahynulo 22 osob a více než 100 lidí utrpělo zranění.
Útok v Manchesteru.
Útok v Manchesteru. | Foto: Reuters

Londýn - Všichni podezřelí, kteří byli zadrženi po květnovém teroristickém útoku v Manchesteru, jsou už na svobodě. Oznámila to místní policie. Detektivové si prý stále nejsou jisti, zda atentátník jednal sám, nebo měl komplice.

Útok spáchal sebevražedný atentátník Salman Abedi krátce po skončení koncertu americké zpěvačky Ariany Grandeové. Zahynulo 22 osob a více než 100 lidí utrpělo zranění. K masakru se přihlásila teroristická organizace Islámský stát (IS).

Abedi, který byl libyjského původu, se stal islámským radikálem v Británii v roce 2015, a to prostřednictvím internetu a svých přátel. V den útoku prý zanechal své rodině vzkaz, v němž prosil o odpuštění.

Po útoku policie oznámila, že pátrá po síti Abediho spolupracovníků, zatčeno bylo 22 lidí. Nikdo z nich ale nebyl obviněn a v neděli byli všichni propuštěni, řekl novinářům šéf protiteroristické policie na severozápadě Anglie Russ Jackson.

Abedi si podle Jacksona vyrobil bombu sám. Není ale jasné, zda si suroviny obstarával také sám, ani zda někdo další o jeho plánech věděl. Někteří ze zatčených prý s Abedim měli kontakty, ale byly neškodné.

Podle britských zákonů musí být zadržená osoba do dvou týdnů obviněna nebo propuštěna. Podle Jacksona vyšetřování pokračuje.

 

Právě se děje

Další zprávy